02 Şubat 2017 Perşembe 18:15
Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Çalışma Bakanlığı'na (ÇSGB) atananlar için duyuru

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na (ÇSGB) atananlar için kurum tarafından duyuru yayınlandı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanlığIı'nın resmi internet sitesi üzerinden 2 Şubat 2017 Perşembe günü yayınlanan duyuru şu şekilde;

"2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında Bakanlığımız kadrolarına atanmaya hak kazanan personelin atamalarının yapılabilmesi için, aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Bakanlığımız Personel Dairesi Başkanlığı’na (Atama Şubesi; 17. Cadde No:13 B Blok K:1 Emek/Çankaya/06520 ANKARA) 17/02/2017 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Tebliğ olunur."

Atama evrakları, sağlık ve adli sicil beyanlarına ilişkin örnek dilekçeler aşağıda gösterilmiştir.

İSTENİLEN BELGELER:

- Kimlik fotokopisi,
- Fotoğraflı özgeçmiş (Varsa sertifika v.b. belgelerin eklenerek),
- Öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği,
- Ortaöğrenim belgesi (Ortaokul veya lisede hazırlık okuyanlar için),
- 6 adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş, erkek adaylar için ceket ve kravatlı),
- Erkek adaylar için; Askerlik Durum Belgesi [(Tecilli olanlar: Tecilli olduklarını gösterir belge), (Terhis olanlar: sevk ve terhis tarihlerini belirten detaylı askerlik terhis belgesi), (Muaf olanlar: muaf olduklarını gösterir belge). Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile başvurmaları gerekmektedir.
- Adli sicil belgesi,
- Sağlık Beyanı,
- Atama belgesinin internet çıktısı,
- Mal bildirim formu (Form önlü arkalı tek sayfa olacak şekilde kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.)
- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Eksiksiz doldurulup 4 nüsha halinde çoğaltılıp, her birine nüfus cüzdanı fotokopisi eklenerek vesikalık fotoğraf yapıştırılıp imzalanarak tek sayfaya sığacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.)

İletişim için: Personel Dairesi Başkanlığı Tel. No: 0312 296 61 33

NOT: Adaylar, onaylı örneği istenen belgelerin aslını ibraz ederek, fotokopisi ile başvurmaları durumunda, belgeler Başkanlığımızca onaylanacaktır.

Posta yolu ile başvuracak adayların ise mutlaka belgelerin asıllarını veya onaylı örneklerini göndermeleri gerekmektedir. Postada yaşanacak gecikmelerden Bakanlığımız sorumlu değildir.

Son Güncelleme: 03.02.2019 14:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.