Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu sayısı 138 bin aday oldu. Sözlü sınava 60 bin aday alınacak

Atanamayan öğretmenlerin diğer bir ümidi olan sözleşmeli öğretmenlik Başvuruları 23 Kasım'da sona erdi. Sözleşmeli öğretmen alımına 138 bin aday başvurdu. Başvuran 138 bin adaydan 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınava 60 bin aday alınacak.

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu sayısı 138 bin aday oldu. Sözlü sınava 60 bin aday alınacak

20 Bin Sözleşmeli öğretmen ataması için 138 bin aday başvuruda bulundu. Sözleşmeli öğretmenlik alımlarında başvurular 23 Kasım 2018 itibariyle sona erdi.

60 BİN ADAY SÖZLÜ SINAVA ALINACAK

Başvuran adaylar içerisinden 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınav yapılacak ve bu sınava 60 bin aday katılacak.

İNTERNET ÜZERİNDEN 138 BİN BAŞVURU

138 Bin başvuru sayısı elektronik başvuru formu üzerinden başvuru yapan adayları öğretmen adaylarını göstermektedir. Tam sayı, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan onaylar sonrasında belli olacaktır.

Sınavda alınan puanlar, yönetmelikte yapılan düzenleme uyarınca artık, öğretmenlik sınav puanları iki yıl boyunca geçerli olacaktır. Dolaysıyla bu alımlarda hem 2017 hem de 2018 KPSS puanları kullanılabilecektir.

Başvuruların yüksekliğinde taban puanların 50 olarak belirlenmesinin büyük payı bulunuyor.

SÖZLÜ SINAVA GİRECEK ADAYLAR AÇIKLANMA TARİHİ

Sözlü sınava girecek adaylar 3 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE