Sözleşmeli Personel Statüsü Kaldırılacak Mı? Sözleşmeli Personeller Kadroya Alınacak Mı? Kritik Adım Atıldı

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk'tan yeni bir açıklama geldi. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Koncuk sözleşmeli personellerin kadroya alınması için Meclis Başkanlığına dilekçe sunduğunu duyurdu. Peki sözleşmeli personellere kadro verilecek mi? Son gelişmeler...

Kamu Personelleri 04.12.2018, 21:33
Sözleşmeli Personel Statüsü Kaldırılacak Mı? Sözleşmeli Personeller Kadroya Alınacak Mı? Kritik Adım Atıldı

Koncuk yaptığı paylaşımında ise;

"Tüm sözleşmelilerin kadroya alınması için verdiğim kanun teklifinde 45 günlük bekleme süresi dolmuş ancak teklifim komisyonlarda görüşülmemiştir. Bu sebeple Meclis iç tüzüğünün 37 Maddesi gereği doğrudan genel kurulda görüşülmesi için TBMM Başkanlığına başvuruda bulundum." dedi.

KONCUK'UN PAYLAŞIMLARI

AYRINTILAR GELDİKÇE PAYLAŞACAĞIZ...

Yorumlar (4)
Mehmet 1 yıl önce
InsAllah bu sozlesmeli zulmu biter artik...annesiz babasiz buyuyen cocuklar var eslerinden ayri yasamaya calisan insanlar var bu insanlarda kpssyle atandi kadrolu alim olmadigi icin mecburen secmek zorunda kaldilar sozlesmeli alimlari ayni isi yapip hem daha az maas aliyorlar hemde bir cok haktan yararlanamiyorlar bunun adi vebal degil mi?
4B’li çalışan 1 yıl önce
Aileleri ile birlikte 1.000.000 insan kadro bekliyor aynı odayı paylaştığı aynı sınav ile atandığı çalışma arkadaşı ile aynı haklara sahip olmak istiyor zor bir şey istemiyoruz inşAllah söz verenler de sözünde durur!
Eda 1 yıl önce
Hadi inşAllah
Sözlesmeli madur 1 yıl önce
Geldi geldi gelmedi bşdahada bu söze inanırsam ..