Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal Kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Kararları kapsamında yeni kurulan Strateji ve Bütçe Başkanlığına atanan Naci Ağbal kimdir? Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 25.07.2018, 09:26
Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal Kimdir?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararları kapsamında Strateji ve Bütçe  Başkanlığına atandı. Peki Naci Ağbal kimdir? Kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Ocak 1968'de Bayburt'ta doğdu. Naci Ağbal, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu ve İngiltere Exeter Üniversitesi İş İdaresi Genel İşletme Yönetimi (MBA) Programı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Ayrıca Naci Ağbal Maliye Bakanlığında müfettiş, teftiş kurulu başkan yardımcılığı, Gelirler Genel Müdürlüğünde daire başkanlığı ve bakan danışmanlığı görevlerinde bulundu. Bunun yanı sıra 2006-2009 yılları arasında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, 2009-2015 yılları arasında ise Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı yapan Ağbal, 2004-2006 yıllarında TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006'da PETKİM AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2015 yıllarında Türk Hava Yolları (THY) AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Naci Ağbal, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti Bayburt Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Ayrıca Ağbal, 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçiminde de yine Bayburt'tan milletvekili seçilerek AK Parti MKYK üyeliği ile MYK üyesi olarak Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

64. Hükümette Maliye Bakanı olarak görev alan Naci Ağbal, 65. Hükümette tekrar Maliye Bakanı olarak atandı. Ağbal iyi düzeyde İngilizce biliyor evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)