Su Ürünleri Mühendisleri Yeni Personel Alımlarında Mağdur Olmak İstemiyor

Su Ürünleri Mühendisleri atama taleplerini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ulaştırmak istiyorlar. Su Ürünleri Mühendisleri atamalarda kadro dağılımı yapılırken mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorlar.

Su Ürünleri Mühendisleri Yeni Personel Alımlarında Mağdur Olmak İstemiyor

Su Ürünleri Mühendisliği mezunları atama taleplerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ulaştırmak istiyor. Bakanlığın Maliye’den talep ettiği 2500 civarında kadro var. Mühendis adayları da kadro dağılımları yapılırken mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Su ürünleri mühendislerinin taleplerini haberimizde aktarıyoruz.

“Su Ürünleri Sektörünün teknik personel istihdamında ne yazık ki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca yeterli önem gösterilememiştir.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının su ürünleri  sektörünü  diğer ülkelerde  olduğu gibi desteklemesi sektörün geleceği açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.  Su Ürünleri Mühendisleri’nin 43  Su Ürünleri Şube Müdürlüklerinde istihdam edilmelerini talep ediyoruz. Yıllardır mağdur edildik. Su Ürünleri  Mühendisliği; ilk  olarak 1983 yılında kurulan, bugün  yaklaşık 20 fakülte  ve 30 yıllık akademik geçmişe sahip, denizel ve iç su kaynaklarımızdan ekolojik ve ekonomik değer sağlamayı amaçlayan meslek dalıdır. Su Ürünleri Fakülteleri'nden mezun olan, sayıları yaklaşık 15000 kişiyi bulan Su Ürünleri Mühendisleri ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri kendi alanlarında yetkili kılınmamıştır. Kamuda toplam çalışan Su Ürünleri Mühendisi sayısı yaklaşık 800 - 850 kişidir. Her atama sürecinde 20 ve 30’lu sayılarda mühendis ataması yapılmaktadır. Bu sayı çok düşüktür ve arttırılmasını talep ediyoruz. Bakanlığın yeni personel alımlarında bizleri mağdur etmeyeceğine inanıyoruz.  ”

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Su Ürünleri Mühendislerinin kurulmuş olan 43 su ürünleri şube müdürlüğünde istihdam edilmesini istiyoruz.Ziraat ve Veterinerlik bölümüne daha önce verilen 550 kontenjanı bu sefer Su Ürünleri Mühendisleride görsünler.Su Ürünleri Mühendisliğine en az 550 kontenjan verilmeli

Eray ş
Eray ş - 2 yıl Önce

Ne zaman belli olacak kaç kişi alınacağı acaba

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Devlet için millet icin