Süleyman Kamçı Kayseri'de Görevine Başladı

Yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Kayseri Valisi olarak atanan Sn. Süleyman Kamçı ,görevine başladı. Detaylar son dakika haber merkezinde.

Kamu Personelleri 10.06.2016, 18:59 10.06.2016, 19:02
Süleyman Kamçı Kayseri'de Görevine Başladı
 Valiler Kararnamesiyle Kayseri Valiliğine atanan Süleyman Kamçı, görevine başladı. 

Kamçı'yı, Valiliğe gelişinde Merkez Valiliğine atanan Orhan Düzgün ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergiz ile vali yardımcıları, belediye başkanları, daire müdürleri, bazı oda ve derneklerin temsilcileri karşıladı. 

Valilik önünde kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Kamçı, çocuklarla da bir süre sohbet etti. 

Daha sonra makamda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Düzgün, Kayseri Valiliği görevini meslek büyüğü olan Süleyman Kamçı'ya tevdi etmekten büyük şeref duyduğunu belirtti.

Kamçı ise Anadolu'nun parlayan yıldızı, sanayi ve ticaret kenti Kayseri'ye vali olarak atanmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Kayseri'yle atanmasından dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlara şükranlarını sunduğunu dile getiren Kamçı, şöyle devam etti:

"Değerli kardeşim Orhan Düzgün'ün, Kayseri'ye yaptığı güzel hizmetleri devralıp, onun kaldığı yerden devam ettirmeye çalışacağız. Bir gün gelecek biz de bu bayrağı aynı şekilde bir başka arkadaşımıza teslim etmeye gayret göstereceğiz. Kayseri'de ve sizlerle olmaktan mutluyum. Eşim ve ben vatandaşla yüz yüze, vatandaşın arasında olmayı seven kişileriz. İnşallah bunu Kayseri'de de devam ettireceğiz. Değerli valimize burada yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah kısa zamanda daha güzel görevleri nasip edecektir."

Kamçı, Kayseri'nin güvenliği ve huzuru, vatandaşların mutluluğu için ellerinden geleni yapmaya gayret göstereceklerini ifade ederek, "Ortak aklın temsilcisi ve ildeki lideri olabilirsek mutluluk duyarız. Bunda da değerli bakan ve milletvekillerimiz bize destek olur, daha güzelini yaparız diye umuyorum." dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Vali Orhan Düzgün'e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 

Vali Kamçı'nın da Kayseri'nin büyümesine, vakur duruşuna yakışır bir şekilde görev yapacağına inandığını vurgulayan Yıldız, "Kendilerine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile de her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Nergiz ise Vali Düzgün ve Vali Kamçı'ya yeni hayatlarında başarılar diledi. 

AA

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)