SYDV’lere 6 Bölümden Personel Alımı Yapılmalıdır

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün taşradaki faaliyetleri her ilde vali ve her ilçede kaymakam başkanlığında oluşturulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürütülüyor

SYDV’lere 6 Bölümden Personel Alımı Yapılmalıdır

Vakıflar, belirli zamanlarda sözleşmeli personel alımları yapılmaktadır.  Personel alımlarında lisans mezunlarının tamamına başvuru hakkı verilirken her vakıf özel şartlar koyarak istediği bölüm mezununu seçebilmektedir. Durum böyle olunca da sosyal yardım ve inceleme görevi bütün lisans mezunlarına verilebilmektedir.

ASDEP’e Başvuran Bölümler SYDV’lerde Yer Almalıdır

Belirli aralıklarla vakıflar Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi ve Büro Personeli ilanına çıkmaktadır. Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi ve Büro Görevlisi olmak için 4 yıllık üniversite mezunu olmak ve KPSS’den en az 60 puan almak yeterli görülmektedir. Özellikle sosyal yardım ve inceleme görevlisi unvanına ilgili-ilgisiz bölümlerden alımlar yapılmaktadır. Alınacak bölümün sosyal yardım ve inceleme yapıp yapamayacağına dikkat edilmemektedir. Aile Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Aile ve Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında 6 bölüm mezunlarına başvuru imkanı verildi: Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri. Vakıfların da personel alımı yaparken ASDEP’te görevlendirilen bölümlerden alım yapması doğru bir yaklaşım olacaktır. Vakıflarda sosyal çalışmacı, sosyolog ve psikolog unvanlarının bulunmaması büyük bir kayıptır.

Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi Ne İş Yapar? 

Sosyal yardım ve proje başvuru sahiplerinin ve Genel Sağlık Sigortası gelir testine ilişkin başvuru sahiplerinin muhtaçlığına ilişkin araştırmalarını mahallinde yürütmek.  Mütevelli Heyetine sunulmak üzere “Sosyal İnceleme Raporunu”  hazırlamak.  Diğer kamu hizmetleri ile ilgili olarak hedef kitleye yönelik danışmanlık ve yönlendirme faaliyetlerini yürütmek. Yani Sosyal yardım ve proje destek programlarının yürütülmesine, hedef kitleyi izlemeye, hedef kitle ile kamu diğer hizmetleri arasında bağ kurmaya ve danışmanlık yapmaya yönelik görevleri yerine getirirler.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımında “4 YILLIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDAN SOSYAL HİZMET, PSİKOLOJİ, SOSYOLOJİ, ÇOCUK GELİŞİMİ, REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK, AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ” şartı getirilmelidir.
 


Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Ayrancı sydv camda bu bölümlerden alım yaptı örnektir

Ibrahim
Ibrahim - 3 yıl Önce

Umarım diğer vakıflara da örnek olur