Tam 42 Gün Oldu! İŞKUR Personel Alımı Sonuçları İçin Neyi Bekliyor?

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanla beraber 1.141'i İş ve Meslek Danışmanı (İMD) olmakla beraber 1078'i Büro Personeli olan toplam 2 bin 219 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Ancak başvuru süresi 4 Temmuz 2018 tarihinde dolmuştu. Adaylar 42 gündür sonuçların açıklanmasını bekliyor.

Kamu Personelleri 14.08.2018, 11:05 30.01.2019, 22:59
Tam 42 Gün Oldu! İŞKUR Personel Alımı Sonuçları İçin Neyi Bekliyor?

Türkiye İŞ Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan ilanla beraber İMD ve Büro Personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu.:

21 Haziran 2018 tarihinde yayımlanan ilana başvurular 25 Haziran- 4 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınmıştı.

1.141'i İş ve Meslek Danışmanı ve 1.078'i Büro Personeli olmak üzere toplamda 2 bin 219 personel alımı yapılacağı belirtilmişti.

İlan metni içerisinde yer alan detaylara göre Büro Personeli Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre yapılacaktı ve İMD alımı ise sözlü sınav sonuçlarına göre belirlenecekti.

Ancak adaylar yayımlanan ilana başvuruları yapmalarına rağmen aradan 42 günlük bir süre geçmesine tepki göstererek sonuçların açıklanmasını talep ettiklerini söylüyorlar.

42 GÜN OLDU SONUÇLAR YAYIMLANMADI

4 Temmuz 2018 tarihinde başvuru süresi dolmasına rağmen aradan geçen 42 günlük sürede sonuçlar açıklanmadı.

İlana başvuru yapan adayların bayrama mutsuz girmemesi adına sonuçların açıklanması gerekmektedir.

Bu konuda yetklileri göreve çağrıyoruz ve gereğinin yapılmasını talep ediyoruz.

KAMUPERSONELİ.NET OLARAK TALEBİMİZDİR

Bizlerde bu yönde aldığımız bilgiler doğrultusunda adayların mağdur olmamaları, haya planlarını yapabilmeleri, bekleyiş içerisinde bulundukları süreçte başvuruları kabul edilmediği süreçte şimdikinden daha büyük sorunlarla yüzleşmemeleri adına talepte bulunuyoruz

Adayların gelecek planlarına rahatça karar verebilmeleri adına Cafer Uzunkaya'ya ve Bakan Zümrüt Selçuk'a talepte bulunarak sonuçların bir an önce açıklanmasını istiyoruz.

Bu konuyla alakalı olarak en azından sonuçların ne zaman yayınlanacağı hakkında adayların merakının giderilmesi neticesinde en ufak bir açıklamada olsa yapılmasını talepte bulunuyoruz.

Bilindiği gibi İŞKUR kapsamında İMD ve büro personeli alımı için ilana çıkıldı başvurular alındı ancak sonuçları hala açıklanmadı.

İlana başvuru yapan adaylar her gün sonuçların açıklanacağı umudu ile tüm vakitlerini bilgisayar başında geçiyor. Bundan dolayı adaylar mağdur olduklarını dile getirerek Bakan Selçuk'tan bu konunun çözülmesini talep ediyorlar. 

Sonuçlar açıklandığı anda mobil uygulamamız ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlere anlık olarak aktaracağız. 

Yorumlar (51)
Yağmur 1 yıl önce
1 bucuk ay oldu insaf arkadaş ya sallayın başınızı alın maaşınızı bizde burda ölelim ya arkadaşlar toplu twit atalim burdan boyle olmazz
Abdullah 1 yıl önce
Alımlar iptal olabilir
Umut 1 yıl önce
Ben de bu hissiyattayim
Keskin 1 yıl önce
Şaka gibi gerçekten neden açıklanmıyor bari bunu aciklayin
üniversiteli 1 yıl önce
artık mülakata çağrılacaklar bir an evvel açıklanmalıdır.herkese sabır diliyorum
Zeynep 1 yıl önce
Bizi bu kadar mağdur ettiğiniz icin şahsen hakkımı size helal etmiyorum belirsizlik yuzunden başka bir işe de giremiyorum hakkim haram olsun bizimde ihtiyaçlarımız sorumluluklarımız var bu bakanların keyfini bekliyoruz nereye gidiyorsun Türkiye
Ne fark eder! 1 yıl önce
Mülakatların er ya da geç açıklanması bir yana, insan ister istemez umut bağlıyor ve bu yüzden bütün hayatını buna bağlamak zorunda kalıyor. Yapacağı işlerini bunun sonucuna bakarak yapmak istiyor ama ne çare! Mecbur bekliyoruz.
Elal 1 yıl önce
Hakikaten ya bütün kurumlar açıkladı işkur en azından bir açıklama yapsin
Kader 1 yıl önce
Sesimiz oldunuz teşekkürler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın