Tarım Bakanlığı 10 Bin 551 Personel Alımı Hakkında Açıklama Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'in yazılı soru önergesine cevap verdi. Konu ile ilgili olarak Tarım Bakanlığından yazılı bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada 10 bin 551 sözleşmeli personel ataması yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı'ndan talepte bulundukları ifade edildi.

Tarım Bakanlığı 10 Bin 551 Personel Alımı Hakkında Açıklama Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'in yazılı soru önergesine cevap verdi. Tarım Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 10 bin 551 sözleşmeli personel ataması yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı'ndan talepte bulunduklarını açıkladı.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması istemi ile Meclis'te yazılı soru önergesi verdi. Başevirgen sorusunda "Tarım ve Orman bakanlığına personel alımı yapılacak mıdır? Alınması düşünülmekte ise hangi kadroya kaç kişi alınacaktır? " sorularını yöneltti. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sorulara yanıt verdi. Bakan Pakdemir de 6 Şubatta "Bakanlığın personel açığı olan branşlara Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu ile ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılmaktadır.Bakanlığımızda sözleşmeli pozisyonda görev yapmak üzere 10 bin 551 kişi atama yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından talepte bulunulmuştur" diye cevap verdi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Labvet teknikeri
Labvet teknikeri - 4 ay Önce

Yeter artık alim ları görmek istiyoruz lütfen

Ziraat Mühendisi
Ziraat Mühendisi - 3 ay Önce

Artık Tarim ve orman bakanlığı 10551 personel alımı ilanı gormek istiyoruz . Milli projeler için istihdam zorunlu duyun artık bizi Şubat bitmeden ilanı gormek istiyoruz
#ziraatmuh5000

Fatih
Fatih - 3 ay Önce

2 yıldır bekliyoruz ne kadar daha bekleriz kim bilir