Tarım Sektörü İstihdamı 1. Çalıştay Raporu

Ulusal İstihdam Stratejisi tarafından Tarım sektörü istihdamı 1. Çalıştay raporu yayınlandı.

Kamu Personelleri 30.12.2016, 13:47 01.02.2019, 22:51
Tarım Sektörü İstihdamı 1. Çalıştay Raporu

Ulusal İstihdam Stratejisi tarafından Tarım sektörü istihdamı 1. Çalıştay raporu yayınlanırken bir de açıklama paylaşıldı. Açıklamada Çalıştayın nasıl raporlandığı ve Çalıştayın ne zaman gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada " Mevcut durumdaki politikalarla ilgili uygulamada yaşanan sorunların analiz edilmesi, işgücü piyasasının önceliklerinin belirlenmesi, istihdam alanlarında ihtiyaç duyulan teşvik ve desteklerin tespit edilmesi ve 3 yıllık istihdam stratejisinde ilgili tüm aktörlerin sürece dahil olmasının amaçlandığı 1.Çalıştay 23 Eylül 2016 ile 24 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir " ifadelerine yer verildi.  

Ayrıca söz konusu Çalıştay kapsamında her eksen ve sektör için akademisyenler tarafından raporlama yapılmıştır. İlgili raporlar 22 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2. Çalıştayda incelenmiştir. 

Tarım Sektörü İstihdamı 1. Çalıştay Raporu 

Söz konusu Çalıştay raporunda sektörün önemi ve ekonomiye katkısı, tarımsal iş gücü istihdamı, istihdamda tarımın payı, tarım işçilerinin ücret dağılımı, kırsal alanda yoksulluk, dünyada mevcut durum gibi başlıkların açıklamaları ve grafikleri belirtilmiştir. 

Yorumlar (0)