banner731

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Üzen Kamu Personeli Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kamu personeli alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında Personel Genel Müdürlüğünün çalışmalarını yaptığını ancak kadroların limitli ve kısıtlı olacağını kimsenin binlerce personel alımı beklememesi gerektiğini ifade etti.

Kamu Personelleri 08.08.2019, 10:54
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Üzen Kamu Personeli Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli NTV'de çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Bakan Pakdemirli burada yaptığı açıklamalarında kamu personeli alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Bakan Pakdemirli Personel Genel Müdürlüğünün çalışmalarını devam ettirdiğini ifade ederek kadroların limitli ve kısıtlı olacağını ifade etti. 

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalarında kimsenin binlerce personel alımı beklememesi gerektiğini belirtti. 

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN AÇIKLAMALARI

Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları şöyle oldu:

"Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından 5 bin tane personel alımını kurumlarımız onayladı, imza çıkar çıkmaz alımını başlayacağız. Şu anda ihtiyaç planlamasında önemli derecede gıda, ziraat, veteriner, su ürünlerinde önemli bir ihtiyaç çıkmadı, çıktıkta gerekli açıklama yaparız.

Personel Genel Müdürlüğümüz çalışıyor, bu kadrolar limitli ve kısıtlı olacaktır, binlerce eleman alıncağını beklemesinler, önümüzdeki aylarda bunlarla ilgili belli açıklamalarımız olacaktır, olabilir."

Yorumlar (7)
Ahmet 3 ay önce
Sayın bakanım benim kızım ziraat yüksek mühendisi halan daha iş bulamadı yazık degilmi bu çocukların emeğine bu ülkede tarım ve sanai olmadığı muttetce ulke dışa bağımlı olur ve batmayada mahkumuz
Anne 3 ay önce
Sayın bakanın hep memur alıyoruz dersiniz benim oğlum kamu mezunu hep baş vurur ama hic olmaz kimi alıyorsunuz acaba
Murat Kasapoğlu 3 ay önce
Şu ikametgah şartı yaş şartı tahsil şartı KPSS saçmalığıni kaldırın. Yazık bu millete işsizlikten vatandaş birbirini yiyecek iç savaş çıkacak her gün onlarca cinayet her gün katliam sebeb ney yokluk çaresizlik işsizlik. Güya işsizliği önlemeye çalışıyorsunuz bu ikametgah şartı olduğu sürece nasıl onleyeceksiniz.işçi alimi genellikle İstanbul ankara İzmir adana.peki bu geriye kalan 81 il ve ilçedeki insanlar ne yapacak aç mi ölecek Allahsizlar yazıklar olsun size ve böyle ülke yöneticilerine. Birazda aşağı tabakadaki vatandaşı düşünün milyarlarca maaş alıyorsunuz vatandaş a sahip cikmiyorsunuz yazık çok yazık.hani nerde devletin kanunen % 5 eski hükümlü %5 engelli yasal olarak her işçi alımında uygulama hani hiçbir şart koymadan kanunen kamu kurumuna eski hükümlü engelli işçi alimi yapılması mecburi degilmi.
Murat Kasapoğlu 3 ay önce
Aldığınız o maaşlar haram size istifa edin.bu insanlara yazık bu millete bizlere yazik.Kamu kurumuna işçi alimi yapıyorsanız Türkiye geneli olarak tahsil şartı yaş şartı ikametgah şartı kpps şartı koymadan yapin.yeter artik iş e gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlar gitsin bu millet perişan bu millet çaresiz ölecek işsizlikten.
Muzaffer Alkur 3 ay önce
Sayin bakanim oglum hayvan sagligi veteriner tekniksiyeni bu ucuncu kps sinavina girisi ilk sefer 1.5 puanla kaybetti atanmayi 127 olmuştu ikinci kps de 32 nci oldu yarim puanla kacirdiatamayi şimdik ise Türkiye genelinde 82.5 puan ile dokuzuncu oldu fakat gecen atamada bir kisi ataninca 8 nci oldu size yalvariyorum bir baba olarak Allahıni seviyorsan bu atamada en az 10 15 kisi bari atama yap ve oğlunum inşAllah atanir butun arkadaşlari atandi morali çok ama çok bozuk ne olur bakanim cocugumu ve is imkani bekleyen çocuklarimizi ne olur sevindir bakanim sana yalvariyorum vr Allahıma dua ediyorum inşAllah bir baba olarak beni anlarsiniz ve evladimi sevindirirseniz Allahım da sizleri sevindirsin en derin selam ve saygılarımla
Neriman 3 ay önce
Gida muendisi alinmiyormu alinmuyorsa okullari kapatin yazik degilmi genclerikize
mert 3 ay önce
Bu teknıkerler boşa mı okudu?madem alım yapmayacaksınız kapatın bu bölümleri!daireler bir ayagı mezarda dedelerle teyzelerle dolu bizim hakkımız ne olacak?belediyeler kendı hısım akrabasını alıyor bakanlıklar yıne aynı!ikametgah yaş vs yeter artık!!!