banner731

Tarım ve Orman Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı Genel Şartları

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde 10 bin 551 kamu personeli alımı yapılacak. Binlerce aday tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alım ilanının ne zaman yayımlanacağı araştırılırken genel şartlar belli oldu. İşte memur alımı hakkında tüm detaylar...

Kamu Personelleri 17.01.2019, 14:44 29.01.2019, 22:25
Tarım ve Orman Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı Genel Şartları

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı açıklamalarında Bakanlık bünyesinde 3 bin 500 memur alımı yapılacağını ifade etti. Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarına göre alımlar 2018 yılında yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Eski Gıda Tartım ve Hayvancılık Bakanlığının t2018 yılı bütçesi görüşüldü. Yapılan görüşmelerde Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba çeşitli açıklamalarda bulundu.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya Türkiye Büyük Millet Meclisinde personel alımları hakkında bir soru soruldu. Bunun üzerine eski Gıda Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba2018 yılında Bakanlığının 3 bin 500 personeli istihdam edeceğini ifade etti.

3 BİN 500 ALIM YAPILACAK

Konu ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yan kuruluşlarla beraber 3 bin 500 ziraat mühendisi istihdam ettiklerini ifade etti. Ayrıca Bakan Fakıbaba bütçeye göre aynı şeyi 2018 yılında da yapmayı düşündüklerini ve ziraat mühendisi ve veteriner hekim arkadaşlar olmadan bu işte başarılı olmayacaklarını bildirdi. 

BAKAN'IN AÇIKLAMALARI

Personel alımlarına ilişkin eski eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklamalarında "2017 yılında, yan kuruluşlarımızla beraber, 3.500 ziraat mühendisi arkadaşımızı kurumumuza kazandırmışız. Kendi bütçemize göre 2018'de de aynı şeyi düşünüyoruz ama mutlaka ve mutlaka ziraat mühendisi ve veteriner hekim arkadaşlar olmadan bu işte başarılı olmayacağımızı biliyoruz." ifadelerine yer verdi.

10 BİN 551 PERSONEL ALIMI AÇIKLAMALARI

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Fakıbaba açıklamalarında Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'ne ziyareti sırasında hayvan yetiştiricisi bir çiftçi kadının, hastalanan düvesini kendisinin iyileştirdiğini anlattığını ancak böyle bir durumda üreticilerin imdadına veteriner hekimlerin ulaşması gerektiğini ifade ederek tarımda eğitimin ve çalışmanın önemine değindi.

Bunun ardından eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklamalarında üretici ailelerin veteriner hekimlerin takibine zimmetlenmediği takdirde ileri gidilemeyeceğini vurgulayarak hayvanlar hastalandığında veteriner hekimlere kolay ulaşılması gerektiğini dile getirdi. 

10 BİN 551 PERSONEL ALIMI İÇİN YAZI YAZILDI

Bilindiği gibi kamupersoneli.net olarak daha önce yaptığımız "Gıda Bakanı Fakıbaba Göreve Geldiğinden Beri Personel Alımı Yapmadı" başlıklı haberimizde Bakan Fakıbaba'nın göreve geldiğinden bu yana personel alımı yapmadığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun GTHB'den kendilerine personel alımı talebinde bulunulmadığına ilişkin açıklamalarını belirtmiştik. Bunun ardından eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'dan personel alımı açıklaması geldi. Bakanın açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Ardından eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba açıklamalarında görevlerini yaptıklarını ifade ederek 10 bin 551 personel alımı için gerekli yerlere yazılarını yazdıklarını ifade etti. Bu konu hakkında Bakan Fakıbaba'nın açıklamaları şöyle oldu:

"Ziraat mühendisi, veteriner hekim, gıda mühendisleri istihdamı için 9 Şubat'ta 10 bin 551 kişinin eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ailesine katılmasına yönelik gerekli kuruluşlara yazılarımızı yazdık. Bir şey söylüyorsam doğrudur"

Eski Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarına göre 10 bin 551 personel alım ilanı hala bekleniyor. Bu konu hakkında yeni Bakan Bekir Pakdemirli de bir açıklama yapmıştı. 

Atama bekleyen adayları üzecek bir açıklama yapan Pakdemirli bu yönde detayları paylaştı.

Bakan Pakdemirli Malatya'da  katıldığı toplantıda atama bekleyen adaylara yönelik olarak detayları paylaştı..

ATAMA BEKLEYEN ADAYLAR

Türkiye'nin, kayısı üretiminde dünyada lider konumda olduğunu belirten Bakan Pakdemirli açıklamasında;

Yılarca dirsek çürütüp okuyan donanımlı gençlerimiz işsiz. Atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri ve veteriner hekimi gençlerimizi tarıma ve hayvancılığa yönlendirip kendi işlerini kurmak için teşvik etmeliyiz.

Tarımı, emeklilikten sonra hobi olarak yapılacak bir iş olmaktan çıkarmalıyız. Bu sebeple girişimci gençlerimize kendiişlerini kurmak ve geliştirmeleri için gerekli destek ve eğitimleri vermeliyiz" dedi.

Yorumlar (13)
Hülya 11 ay önce
Lütfen gıda Mühendisliği kontenjan artsın
İsmail 11 ay önce
Organik tarım mezunlarında alın biraz
Tekniker 11 ay önce
Artik ilana ciksin.ziraat teknikerleri atama bekliyor
Tekniker 11 ay önce
Artık ilana çıksın.ziraat teknikerleri atama bekliyor
hatice 11 ay önce
Gİdari teknikeri alımı da olsun artık ya kaç yıldır bekliyoruz
Ali 11 ay önce
Artık ilana çıksın.ziraat teknikerleri atama bekliyor
Sezai 11 ay önce
Gıda teknikeri alımında olsun artık
Erhan 11 ay önce
Kooperatif bölümü mezunu alın ya madem alim yapmıyorsunuz kapatın bu bölümü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın