Tarım Ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Başvurusu Hangi Tarihte Alınacaktır? OGM 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför Alımı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli yaptığı açıklamasında 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför olmakla beraber 5 bin personel alımı yapacaklarını açıklamıştı. OGM 5 bin personel alımı kadrosu kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan detaylara göre Orman Genel Müdürlüğüne kadro ihdası gerçekleştirilmişti ve ilan için resmi süreç başlamıştı. Peki OGM 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför Alımı ne ne zaman yapılacaktır?

Kamu Personelleri 21.06.2019, 19:10
Tarım Ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Başvurusu Hangi Tarihte Alınacaktır? OGM 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığından atama bekleyenler için müjdeli haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamasında ise 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför alımı yapılacağını duyurmuştu.

13 Nisan 2019 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1200 mühendis kadros ihdas edilmişti. Resmi Gazete'de yayımlanan kadro ihdas değişikliği ilan için ilk resmi adımın atılmasını sağladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise personel alımı hakkında yeni bir açıklama yaptı ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca 5 bin kadronun tahsis edildiğini sözlerine ekledi.

Bakanlık gelinen süreçte ilan yayımlamadı ve pek çok aday OGM 5 bin personel alımının ne zaman yayımlanacağını merak ediyor.

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamasında ise OGM 5 bin personel alımını duyurmuş ifadelerinde ise;

"Atama bekleyen kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Orman Genel Müdürlüğü'müzde istihdam edilmek üzere;

1200 Orman Mühendisi 2700 Orman Muhafaza Memuru 800 Memur 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 Bin personel alımı yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun." demişti.

Norm kadro çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamasında ise;

"Norm kadro çalışmalarını orman tarafında henüz bitirdik" demişti.

Bakan Pakdemirli Hazine ve Maliye Bakanlığının 5 bin kadro tahsis ettiğini ifade ettiği açıklamasında ise;

"Bununla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile konuştuk. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından bize 5 bin kadro tahsis edildi.

Bin 200 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere 5 bin personel alımı yapacağız. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Tabii KPSS puanlarına göre alınacak.

Diğer meslek mensuplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde ihtiyaç oldukça kadrolar tahsis edilecek. Biz de gerekli açıklamaları yapacağız." demişti.

Yorumlar (21)
Ormanci 6 ay önce
Ağac olduk beklemekten ses soluk yok mulakat istemiyoruz kpss puanıyla gitsin herkes
Orman muhafaza memuru 6 ay önce
Syn bakan pakdemirli alımların kpss ile olacağını söyledi fakat ogm mülakat olacak açıklaması yaptı hangisine inanıcaz biz
Orman muhafaza memuru 6 ay önce
Hergün başlık değiştirerek haber yayınlıyorsunuz beklemekten sıkıldık artık alınacaksa alınsın alınmayacaksa umutlandırmayın bizi
Zonguldak 6 ay önce
Devamlı aynı haber gündemde tutuyorsunuz ama her gün aynı umutla bekliyoruz hala ilan yayınlanmadı
ormancı12 6 ay önce
alımlar ne zman baslıyor bilgisi olan varmı?
Yusuf 6 ay önce
Ogm muhafaza memur için baş vurular ne zaman
The ormancı 6 ay önce
Kaç yıldır orman muhafaza alımı bekliyoruz çıksın artık şu ilan tahammül kalmadı
Muzafferyildirim 6 ay önce
Hangi illerde alım yapilacak ve söforlük içinde kps sartmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın