Tarım ve Orman Bakanlığına Bağlı Kuruluşların Norm Kadroları Güncellendi!

Tarım ve Orman Bakanlığınca norm kadro detayları güncellendi. Bununla beraber güncellenen kadrolar açıklandı. Söz konusu kadrolara göre talep edilen unvanlar ve sayıları netlik kazandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan detayları sitemizde paylaşıyoruz. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolarına atamalar ne zaman yapılacak? İşte merak edilenler.

Kamu Personelleri 20.12.2018, 18:36
Tarım ve Orman Bakanlığına Bağlı Kuruluşların Norm Kadroları Güncellendi!

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü yazısı

"Bakanlığımız taşra teşkilatında bulunan İl Müdürlükleri bünyesindeki Şube ve İlçe Müdürlükleri ile Kuruluş Müdürlüklerinin norm kadrolarının hesaplanmasıyla ilgili "Tarım ve Orman Bakanlığı Taşra Teşkilatı Norm Kadrosunun Tespit ve Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar" Bakanlık Makamının 02.03.2018 tarihli ve 369 sayılı Olur'ları ile yürürlüğe konmuştur.

Bu çerçevede, Bakanlığımıza doğrudan bağlı Kuruluş Müdürlükleri için Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Norm Kadro Bilgi Sistemine (kurulusnorm.tanm.gov.tr) Kuruluş Müdürlükleri tarafından girilen ve ilgili Genel Müdürlüklerce onaylanarak Genel Müdürlüğümüze sistem üzerinden gönderilen veriler doğrultusunda oluşturulan formüllere göre hesaplanan ve bu Olur'un ilişiğinde bulunan Kuruluş Müdürlüklerimize ait norm kadro cetvellerinin yürürlüğe konulmasını;

06.03.2018 tarihli ve 408 sayılı Makam Olur'u eki norm kadro cetvellerimi kaldırılması hususunu tasviplerinize arz ederim."

NORM KADROLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BAKAN PAKDEMİRLİ ATAMA KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

"Hakikaten bu konu çok merak konusu ama şunu unutmayın arkadaşlar: Birçok bakanlarımız, benden önce bakanlarımız da söz vermiş olabilir.

Bakın, söz verilen bakanlıkların bir tanesi mülga Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, diğeri de mülga Orman Bakanlığı. İki bakanlık bir araya geldi.

Ben de istiyorum ki gerçekten işsiz gençlerimizin bir kısmını Bakanlığımızda istihdam edebilelim. Tabii ki tek istihdam kapısı devlet değildir, bunu da unutmamamız lazım ama en azından bir kısmını mutlaka istihdam edelim."

"Benim Bakanlığımın ilk günlerinde hemen tespitlerimden bir tanesi de, gittim dedim ki Milli Eğitim Bakanımıza ilk on beş yılında çocuklarımızı toprakla buluşturmamız lazım.

O yüzden bu tarım liselerini tekrar açacağız dedik ve 2019'da da ilk örneklerini görmeye başlayacağız.

Hemen YÖK'e çıktım gittim dedim ki: Ziraat mühendisliğini, veterinerliği, su ürünlerini, orman mühendisliğini tekrar nasıl daha değerli hale getiririz? Bunları daha değerli hale getirmemiz gerekiyor.

Bu atamalarla ilgili söyleyeceğim şudur: "İki bakanlığımız birleşti. Şu an norm kadro çalışmalarını yapıyoruz.

Norm kadro çalışmaları da tahmin ediyorum birkaç aya kadar biter. Ondan sonra oturup bir ihtiyaç planını çıkaracağız ve gerekli bakanlıklarımıza da başvurduktan sonra atamayla ilgili isteklerimiz yenilenecek.

Zaten geçmişte bakanlarımızın yaptığı atamayla ilgili talepler şu an Hazine ve Maliye Bakanlığında ama en nihayetinde biz norm kadroyu çıkardıktan sonra bununla ilgili bir ihtiyacımız varsa ki olabilir diye düşünüyorum, biz de gerekli atamaları yapmak için gerekli adımları atacağız." demişti.

ÖZEL HABER

Yorumlar (11)
Tekniker 13 ay önce
Ziraat teknikeri de var. Gözlerim yaşardı
Turgut 12 ay önce
Tekniker ataması yapılmalı bence peki tercihler ne zaman
menekşe 13 ay önce
Herkesin yerini belirlemislerdir böyle bi konuşma varsa eğer.yaşasın torpilliler
Veysel 13 ay önce
Sesimiz olduğunuz için öncelikle tşk ederiz.inşAllah bundan sonra da güzel bir alım da olur...
Enes 13 ay önce
Orman genel müdürlüğü ve Doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü alım kodro dağılımı yokmu
Sadiyeedogann 13 ay önce
Yani tercihleri ne zaman başlayacak?
Isimsiz 13 ay önce
Orman bakanligi nerde bu bakanlık sadece tarim bakanligimidir madem öyleydi bu bakanlığa niye orman bakanlığını eklediniz
kemal 13 ay önce
bu atamaların merkesi sınavla yani kjpss dışında yapılmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın