Taşeron İşçilere 52 Günlük İlave İkramiye Konusunda Bakanlıktan Müjde

Kadroya alınan taşeron işçilere 52 günlük ilave ikramiyesi verilmesi konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı konuya 81 il valiliğine bir yazı göndererek taşeron işçilere ilave tediye verilmesi gerektiğini bildirdi. Sağlık Bakanlığı'ndan gönderilen yazı ve konuya dair detayları siz okuyucularımıza paylaşıyoruz.

Taşeron İşçilere 52 Günlük İlave İkramiye Konusunda Bakanlıktan Müjde

Taşeron kadrolara alınmasına dair düzenleme kapsamında kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler çalıştıkları kurumlarda kadrolara geçirilmişlerdi. kadroya alınan taşeron işçilerin merak ettikleri konuların başında da kamu işçilerine ödenen 52 günlük ilave ikramiye konusu geliyordu. 

Söz konusu ilave ikramiyesi konusunda önemli bir adım atıldı. İşte detaylar; 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN 52 GÜNLÜK İLAVE İKRAMİYE YAZISI 

Bu konuda daha önceden kararlarda, Taşeron işçilerden belediye şirketlerine geçişi yapılan çalışanlar için Maliye Bakanlığı'nın görüş yazısı ile belediye şirketine geçişi gerçekleştirilen taşeron işçilere ilave tediye ödemesi yapılamayacağı yönünde görüş bildirmişti. 

Sağlık Bakanlığı da konuya dair bir yazılı açıklama yayımlayarak bu işçilere müjdeyi verdi. Sağlık Bakanlığı çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya alınan taşeron işçilere ilave tediye ödenmesi konusunda yaşanan tereddütleri ortadan kaldırdı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen yazıda kadro geçişi tamamlanan taşeron işçilere 52 günlük ilave tediye ödemesinin yapılması gerektiğini bildirdi. Sağlık Bakanlığı yayımladığı yazısında ''ilgili hüküm gereğince4857 Sayılı İş Kanuna tabi çalışan işçilere ilave tediye ödenmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu itibarla, mezkur KHK ile kadroya alınan sürekli işçilere ilave tediye ödenmesi gerekmektedir.' diyerek tartışmalara noktayı koymuş oldu" ifadeleri yer aldı. 

Sağlık Bakanlığı'nca 81 İl Valiliğine gönderilen yazı;

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ece
ece - 1 yıl Önce

cahilmisinz belediyelere yok hiç bir hak kadro aldığınızı sanmayın

Şevket
Şevket - 1 yıl Önce

Beledi işçilerine 52 günlük ikramiye veriliyor deyilmi cevap verin lütfen bizleri de aydinlatin

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Belediyelere nezaman 52 tediye verilecek .eger vermezlerse çok ama çok oy kaybı olcak ,ve bütün arkadaşlar ak partiye oy vermeyecez diyorlar eğer 52 tediyeleri vermezlerse bende vermiycem

Muhammet
Muhammet - 1 yıl Önce

Yanlış anlamadıysam belediyeler için müjdeli bir haber sanırım belediyelere de verilecek dimi

Recep
Recep - 1 yıl Önce

Verilecek

halk
halk - 1 yıl Önce

belediye taşören lere neden haksızlık yapılıyor ilave ek ücreti onlar hak etmiyormu belediye çalışanı devlete daha çok çalışıyor sayın cumhurbaşkanım eşitlik

Tantuni
Tantuni - 1 yıl Önce

Bugun ayın 8 zi belediyelere ne biçim kadro verilmiş arkadaş ne promosyon var ne ikramiye sayın yetkililer bir sorun belediye bünyesine bunlar verildimi diye bütün il belediyelerini insanlar para yatacak die ümit bekliyor

Ömer yılmaz
Ömer yılmaz - 13 ay Önce

Belediyelere çok istiyoruz çünkü çok eziliyoruz hakkımız ikramiye ve promosyon

Belediye :
Belediye : - 1 yıl Önce

Belediye iktisadi tesekkurlerine ikramiye verilicekmi ayrıca belediyeler hiç ilgilenmiyor sözleşme dahi yok