Alexa
15 Kasım 2017 Çarşamba 18:49
TBMM Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı!
Kamu Personeli

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı memur alımı başvuru sonuçları açıklandı. 

TBMM TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM)  2016-2017 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayılarının üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) aşağıda belirtildiği şekilde tespit edilmiştir.

Başarı listesinde yer alan adayların aşağıda yazılı olan gerekli belgeleri 24.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı 06543 Bakanlıklar / ANKARA adresine posta yolu ile göndermesi gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra gönderilen veya Kurumumuza ulaşan belgeler dikkate alınmayacaktır.

Sınava beyan usulü başvuruda bulunan adaylar tarafından gönderilen belgelerden, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya sınav ilanında belirtilen şartlara uygun başvuruda bulunmadığı tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

Sözlü veya uygulama sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ile sınavlarının yapılacağı yer, gün ve saat www.tbmm.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Gerekli Belgeler

* Öğrenim Belgesinin onaylı sureti,

* Başvuru için gerekli olan sertifika veya belgelerin onaylı sureti,

* Fotoğraflı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (2 suret)

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU DOLDURULURKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-Formun, formatına uygun olarak 2 nüsha hatasız, eksiksiz ve silinti, kazıntı yapılmadan doldurulması esastır. (Formların bilgisayarda veya daktiloda doldurulması gerekmektedir.)

2-Bütün adresler (anne, baba ve kardeşler de dâhil) kısaltma yapılmaksızın, şehir, semt, cadde, sokak ve kapı numarası yazılmak suretiyle eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

3-Nüfus Cüzdanı bilgilerinde (özellikle isimlerde) kesinlikle kısaltma yapılmayacaktır.

4-Nüfus Cüzdanı Sureti ile ilgili bölüm Nüfus Cüzdanı bilgileri ile aynı olacak (“Kütük Sıra No” bölümüne “Aile Sıra No” yazılacak), yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı kullanan adaylar Kimlik Kartlarında yazılı bilgileri formda yer alan ilgili alanlara yazacak diğer alanları boş bırakacaktır. Adaylar “onaylayan” bölümünü boş bırakacak bu bölüm TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından doldurulacaktır.

5-İki adet fotoğraf, formda belirtilen bölüme uygun boyutta kesilerek yapıştırılacaktır. Zımbalama yapılmayacak bilgisayar çıktısı fotoğraf kullanılmayacaktır. 

6-Hakkınızda verilmiş mahkûmiyet veya halen devam eden ceza davası var ise ilgili yer işaretlenerek, okunaklı bir karar sureti forma eklenecektir.

7-Her 2 nüsha da tarih atılarak imzalanacaktır.

8-Formlar boş veya dolu iken fotokopi ile çoğaltılmayacak, iki nüshada ayrı ayrı bilgisayar çıktısı olarak alınacaktır. 

Not: Kardeş sayısı beşten fazla olanlar yine bilgisayar ile beyaz dosya kâğıdına, formda belirtilen başlıklar altında aynı boyut ve puntoda 2 nüsha olarak yazabilecektir.

Başarı Listesi İçin TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa 2017-11-15 23:19:01

Yine hüsran