TBMM'de flaş 3600 ek gösterge açıklaması

TBMM'de flaş 3600 ek gösterge açıklaması

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda öğretmenler günü vesilesiyle öğretmenlerin sıkıntıları ve beklentilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Dervişoğlu açıklamalarında 3600 ek gösterge sözünün de tutulması gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulundu. Dervişoğlu açıklamalarında 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmediğini seçim vaatlerinin yerine getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Açıklamalarında öğretmenlerin en büyük beklentisinden birinin de 3600 ek göstergenin verilmesi olduğunu belirten Dervişoğlu bu konuyu aha önce Meclis araştırma önergesiyle Genel Kurulun gündemine getirdiklerini ifade etti.

Bunun yanı sıra Dervişoğlu açıklamalarında İYİ Parti olrak 3600 ek gösterge ile ilgili verdikleri araştırma önergesinin öğretmenlerin önemli sorunlarından biri olduğunu belirtti. 

EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİ 

Konu ile ilgili olarak İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Öğretmenlerimizin en büyük beklentilerinden birisi de malumunuz olduğu üzere 3.6000 ek göstergenin verilmesidir. Bu konuyu daha önce Meclis araştırma önergesiyle Genel Kurulun gündemine getirmiştik. İYİ PARTİ olarak 3.600 ek göstergeyle ilgili verdiğimiz araştırma önergesi, öğretmenlerimizin önemli sorunlarından birini temsil etmektedir.

MAĞDURİYET GİDERİLMELİ

Verdiğimiz önergeyle otuzuncu hizmet yılında ve birinci derecenin dördüncü kademesinde bulunan öğretmenler ek göstergesinin 3.600'e yükseltilmesi; aylık ücretine, emekli aylığına ve emekli ikramiyesine büyük katkı yapacaktı fakat bu iktidar partisini oylarıyla reddedildi. Hükûmet, seçim öncesi verdiği 3.600 ek gösterge sözünü tutmamıştır, Hükumeti sözünü tutmaya davet ediyorum ki öğretmenlerimizin mağduriyetleri giderilsin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler