TCDD 1118 Memur Alımı Açıklaması Geldi ! Sıra Karayolları (KGM) Kamu Personeli Alımında

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan TCDD'ye memur alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Karayolları kamu personeli alım ilanını bekleyen adaylar ise Bakan'dan açıklama bekliyorlar.

Kamu Personelleri 09.10.2017, 14:09
TCDD 1118 Memur Alımı Açıklaması Geldi ! Sıra Karayolları (KGM) Kamu Personeli Alımında

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan geçtiğimiz günlerde personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürecek çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

1118 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a TCDD personel alımı hakkında bir soru soruldu. Bunun üzerine Bakan Arslan bir açıklama yaptı ve TCDD'ye toplamda 1118 personel alımı yapılacağını ifade etti. 

"İHTİYACIMIZ VAR"

Konu ile ilgili olarak Bakan Arslan açıklamasında "TCDD'yi alt yapı ve taşımacılık olarak ikiye ayırdık. TCDD alt yapı 773 kişi alacak. Bunların 150'si işçi olacak, İŞKUR üzerinden KPSS ve mülakat ile alacak, bu ay içerisinde çalışmasını yapacağız. 623'ü de destek personeli olacak, bunlarda KPSS ile alınacak. TCDD taşımacılık ise 345 kişi alacak bunların 178'i işçi, 167'si memur olacak. Karayolları'na da 640 kişi aldık, yine ihtiyacımız var, ihtiyaç oldukça personel alacağız." ifadelerine yer verdi.

KGM PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı bundan önceki açıklamalarında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde de personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın TCDD personel alımı açıklamasının arından Karayolları personel alımı için bekleyen adaylar yeni bir açıklama bekliyorlar ve alımların ne zaman yapılacağının ifade edilmesini talep ediyorlar. 

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında taleplerinizi sayfanın alt kısmında bulunan yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Ayrıca KGM personel alımı hakkında bir açıklama yapıldığında veya ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (0)