TCDD'nin Personel Alımında Uygulayacağı Düzenleme!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kendi bünyesine "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" olarak alımı yapacak adaylara Kamu Personeli Seçme Sınavı haricinde yazılı ve sözlü olarak mülakatlar yapacağını bildirdi. KPSS'ye girmiş olmak sadece tek başına yeterli olmazken binlerce aday TCDD tarafından yayımlanacak herhangi bir "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" alımlarında ise KPSS yanı sıra mülakata girmek zorunda kalacak.

Kamu Personelleri 27.12.2018, 19:49 27.12.2018, 20:05
TCDD'nin Personel Alımında Uygulayacağı Düzenleme!

2019 yılı Yatırım ve Finansman Kararnamesinin 7. maddesi hükmünde yer alan değerlendirmelere göre Kamu İktisadi ve Teşebbüsleri Bakanların uygun görüşlerine dayanarak özel niteliği olan kadrolara alımı yapacak personellere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartına bakılarak ayrıca yazılı ve sözlü sınavla kısacası "mülakatla" personel alımı yapacak.

Ayrıca TCDD Genel Müdülrüğü Kaarnamenin verdiği bu yetkilere sığınarak "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" kadrolarına olası bir personel alımlarında başvuru yapan adaylardan KPSS haricinde yazılı ve sözlü sınav mülakatlarını uygulayacak.

Başvuru yapan adaylar "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" için uygulanacak yazılı ve sözlü mülakatlara girmek zorunda.

Bunların yanı sıra KPSS yanı sıra uygulanacak olan sözlü sınava ise yazılı sınavda en yüksek puanı alan 3 katı aday alınacağı bildirildi ve bu demek oluyor ki "KPSS yetersiz mülakatlarda başarılı olmak sizin elinizde"

Ayrıca yazılı hem de sözlü sınavda en az 70 puan almış şartı gerekirken KPSS, yazılı ve sözlü/uygulamalı sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak değerlendirmeye alınacağı bildirildi.

TCDD tarafından bu süreçten sonra yayımlanacak herhangi "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" alımlarında uygulanacak olan sistem bu şekilde olurken "sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru" kadrolarına girmek isteyen okurlarımıza mülakatlarda başarılar dileriz...

DEĞİŞİKLİKLER 29 KASIM 201 TARİHLİ RESMİ GAZETE'DE YER ALIYOR

ÖZEL HABER

Yorumlar (0)