14 Mart 2018 Çarşamba 00:44
Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Aile Bakanlığına Atanan Adaylara İlişkin Duyuru
Kamu Personeli

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bakanlık bünyesine ataması yapılan adaylara yönelik bir duyuru yayımlandı. 

AİLE BAKANLIĞI'NDAN TERÖRLE MÜCADELE KAPSAMINDA ATAMASI YAPILAN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolarına 3713 sayısılı terörle mücadele kanunu kapsamında atanan adayların bakanlığa teslim etmeleri gereken evrakların listesi açıklandı. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ataması yapılan adayların istenilen evrakları belirtilen tarihler arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerektiği ifade edildi. 

Yayımlanan duyuruda ayrıca ataması yapılan adaylara yönelik bundan sonraki süreçlerde dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgilendirme yapıldı. 

AİLE BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU

GEREKLİ BELGELER

Devlet Personel Başkanlığınca Bakanlığımıza yerleştiğine dair internet çıktısı, Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)  noter tasdikli sureti yeterli olacaktır. (Posta yoluyla gelen fotokopi ya da üniversite onaylı belgeler kabul edilmeyecektir.), Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için), Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (bilgisayar ortamında doldurulup, imzalanacaktır, nüfus cüzdanı suretini onaylayan kısmı boş bırakılacaktır, her bir surete fotoğraf yapıştırılacak),
Atama Başvuru ve Taahhüt Formu (el yazısı ile doldurulup imzalanacak), Mal Bildirimi Formu (önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak), Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (el yazısı ile doldurulup imzalanacak), 3 adet vesikalık fotoğraf 

AÇIKLAMALAR

İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 23 Mart 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.

Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.

Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.

Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. 

İletişim Bilgileri; Adres: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Personel Dairesi Başkanlığı Söğütözü Mh. 2177. Sk. No:10/A Kat :1 Çankaya / ANKARA İrtibat Tel: 0312 705 52 91-705 52 49-705 52 67

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.