Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Aile Bakanlığı'na Atananlar Dikkat !

Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrolarına açıktan atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler yayınlandı. İşte o belgeler...

Kamu Personelleri 31.01.2017, 15:16 31.01.2017, 15:21
Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Aile Bakanlığı'na Atananlar Dikkat !

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, resmi sitesinde yayınladığı duyuru ile terörle mücadele kanunu kapsamında bakanlığa atanan adaylardan istenen belgeleri açıkladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın duyurusu şöyle:

"GEREKLİ BELGELER:

* Devlet Personel Başkanlığınca Bakanlığımıza yerleştiğine dair internet çıktısı
* Evrakları şahsen (elden) getirecek adaylar için en son Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi) aslı ve bir adet fotokopisi,  posta ile gönderecek adaylar için sadece Öğrenim Belgesinin (Diploma veya Mezuniyet Belgesi)  noter tasdikli sureti yeterli olacaktır. (Posta yoluyla gelen fotokopi ya da üniversite onaylı belgeler kabul edilmeyecektir.)
* Nüfus Cüzdanı fotokopisi
* Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (bilgisayar ortamında doldurulup, imzalanacaktır, nüfus cüzdanı suretini onaylayan kısmı boş bırakılacaktır.)
* Askerlik Durum Belgesi (erkek adaylar için)
* Atama Başvuru ve Taahhüt Formu (el yazısı ile doldurulup imzalanacak)

* Mal Bildirimi Formu (önlü arkalı çıktı alınıp tek sayfa halinde doldurulup imzalanacak)
* Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (el yazısı ile doldurulup imzalanacak)
* 3 adet vesikalık fotoğraf

AÇIKLAMALAR:

İstenilen belgelerin aşağıda belirtilen iletişim adresine şahsen veya APS / Kargo ile 10 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmekte olup, posta ile gönderilen evraklardan doğacak aksaklıklardan Kurumumuz sorumlu olmayacaktır.


Ortaokul veya lise öncesi hazırlık sınıfı okuyan ya da ortaokul veya liseyi normal öğrenim süresinden fazla okuyan adayların ilgili öğrenim diplomaların asıllarını veya noter tasdikli suretlerini ibraz etmeleri halinde bu durumları derece / kademe açısından değerlendirilecektir.
Askerlikten muaf olan erkek adayların muafiyetlerini gösterir belgeyi teslim etmeleri gerekmektedir.


Askerlik görevini yapmakta olan adayların, istenilen belgelerle birlikte askerlik görevini yapmakta olduklarını belirten ve muhtemel terhis tarihini gösterir bir belge ibraz etmeleri, terhis olduktan sonra da atanma taleplerini içeren bir dilekçe ekinde Terhis Belgeleri ile tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir."

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (1)
üzgün 3 yıl önce
ben bu kadar saçma bir uygulama görmedim.öğrenciyi sıkmayın rahat bırakın ki bir an evvel geçsin sınavdan.zaten bu sınavlara genelde memur kesimi girdiği için zor olmaması lazım.neye yarayacak 4 yanlış 1 doğruyu götürünce ülke ekonomisine katkıdamı bulunacaz? öğrenciye yardımcı olunki hem derleri versin hemde bi an evvel okulu bitirsin.ders deyince kardeşim biz t.c. vatandaşıyız. bize alman flozofları yabancı bilim adamları lazım değil. bize ülkemizden atatürk ten vede güncel konulardan sorular sorun ki hem bilmediklerimizi öğrenelim hemde sınavlarda başarılı olalım. ingiliz yazarları bi yazıda yorum yapmış bize kim olduğunu soruyor.yahu kardeşim biz kendi memleketimizde olup bitenden haberimiz yok nerden bilelim elin ingilizini.yetkililerin bir an evvel bu duruma el koyması gerek yoksa daha çoook sınav veririz.Allah hepimizin yardımcısı olsun saygılar...