TTK 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Açıklama Geldi

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) bünyesine 1500 işçi alımı için Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'dan yeni bir açıklama geldi ve alımı gerçekleştirilecek olan 1500 işçi hakkında detayları paylaştı. Peki TTK 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte detaylar.

TTK 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Yeni Açıklama Geldi

TTK’ya alınacak 1500 maden işçisi konusunda da açıklama yapan AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar,

“TTK’ya 1500 işçi sözünü Sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Yasal süreçlerin tamamlanması için yazıların yazılması, yasa düzenlemelerinin yapılması, ilana çıkması gerekiyordu.

Bu alım yapılacak. Önümüzdeki günlerde İŞ Kur’un da çalışmasıyla başvurular yapılacak. Bunu speküle etmenin bir anlamı yoktur.

Cumhurbaşkanımız bir söz verdi ve bu söz yerine getirilecektir” dedi.

İlk etapta bin kişi ardından yine 2019 yılı içerisinde 500 kişinin işe alınacağını belirten Hamdi Uçar, “1000+500 olarak belirtilmişti.

İkisini birlikte yapmaya kalkarsak uzar ve vatandaşın beklentisi artar.

Biz hemen 1000 işçiyi alalım ve yine 2019 yılı içerisinde geri kalan 500 işçiyi alalım diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzeyyen
Muzeyyen - 5 ay Önce

Yas sınırı35 olsun