TTK'Ya 1500 İşçi Alımında Bakanlıktan Onay Çıktı! Türkiye Taş Kömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Son Dakika!

Aylardır beklenen Türkiye Taş Kömürü Kurumu bünyesine alımı gerçekleştirilecek olan 1500 işçi alımıyla alakalı olarak flaş gelişme yaşandı. Türkiye Taş Kömürü Kurumuna alınacak 1500 işçi alımında Bakanlıktan onay çıktığı duyuruldu.

Kamu Personelleri 10.01.2019, 20:16
TTK'Ya 1500 İşçi Alımında Bakanlıktan Onay Çıktı! Türkiye Taş Kömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Son Dakika!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Zonguldak İŞKUR Müdürü Gönül Demirsu Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye nezaket ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel sekreter Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreter Hikmet Gülşen, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal hazır bulundu. Ziyarette, başta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) gündemde olan 1500 işçi alımı konusu ve bölge ve Zonguldak’ın istihdam sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. 

Pusulahaber'in özel içeriğine göre; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğüne alınacak bin 500 işçi için Maliye ve Hazine Bakanlığı’ndan onay çıktı.

Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakamı Fatih Dönmez’le görüştükleri öğrenildi.

Bakan Dönmez’in Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ile görüşerek TTK’ya alınacak işçiler konuşuma onay aldığı belirtildi.

Bu onayın ardımdan TTK’ya işçi alımının önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı vurgulandı. İşçi alımında top TTK Genel Müdürlüğü’nde.

Yorumlar (7)
Mesut 10 ay önce
Ttk ile ilgili şartlar neler olacak.
Devrekli 10 ay önce
Top ttk genel mudurunde de nerde bu müdür acaba gurbette yaşıyoruz memleketimize başvuru yapmaya gelicez başvuru tarihi belli değil memleketimizde çalışmak istiyoruz bizde
Müdür 10 ay önce
Alıcaz kardeşim acele etmeyin.
bartin 10 ay önce
ttk da lise mezunu sarti var mi
Elano blumer 10 ay önce
Almıycaklar işçi falan
Özgür 10 ay önce
Askerlik şartı var mı
Müdür bey 10 ay önce
Almıyoruz işçi falan