TTK'Ya 1500 İşçi Alımında Bakanlıktan Onay Çıktı! Türkiye Taş Kömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Son Dakika!

Aylardır beklenen Türkiye Taş Kömürü Kurumu bünyesine alımı gerçekleştirilecek olan 1500 işçi alımıyla alakalı olarak flaş gelişme yaşandı. Türkiye Taş Kömürü Kurumuna alınacak 1500 işçi alımında Bakanlıktan onay çıktığı duyuruldu.

TTK'Ya 1500 İşçi Alımında Bakanlıktan Onay Çıktı! Türkiye Taş Kömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Son Dakika!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Zonguldak İŞKUR Müdürü Gönül Demirsu Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci’ye nezaket ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel sekreter Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreter Hikmet Gülşen, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal hazır bulundu. Ziyarette, başta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) gündemde olan 1500 işçi alımı konusu ve bölge ve Zonguldak’ın istihdam sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. 

Pusulahaber'in özel içeriğine göre; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğüne alınacak bin 500 işçi için Maliye ve Hazine Bakanlığı’ndan onay çıktı.

Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakamı Fatih Dönmez’le görüştükleri öğrenildi.

Bakan Dönmez’in Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ile görüşerek TTK’ya alınacak işçiler konuşuma onay aldığı belirtildi.

Bu onayın ardımdan TTK’ya işçi alımının önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı vurgulandı. İşçi alımında top TTK Genel Müdürlüğü’nde.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut
Mesut - 6 ay Önce

Ttk ile ilgili şartlar neler olacak.

Devrekli
Devrekli - 6 ay Önce

Top ttk genel mudurunde de nerde bu müdür acaba gurbette yaşıyoruz memleketimize başvuru yapmaya gelicez başvuru tarihi belli değil memleketimizde çalışmak istiyoruz bizde

Müdür
Müdür - 6 ay Önce

Alıcaz kardeşim acele etmeyin.

bartin
bartin - 6 ay Önce

ttk da lise mezunu sarti var mi

Elano blumer
Elano blumer - 6 ay Önce

Almıycaklar işçi falan

Özgür
Özgür - 6 ay Önce

Askerlik şartı var mı

Müdür bey
Müdür bey - 6 ay Önce

Almıyoruz işçi falan