Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan'dan Memurlara Acil Ek Zam Verilsin Talebi

Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Geylan memurlara ek zam yapılması konusunun gündeme gelmesini talep etti. Talip Geylan ek zam talebine gerekçe olarak ise ekonomide yaşanan gelişmeler sonrasında alım gücünün azalmasını gösterdi.

Kamu Personelleri 03.10.2018, 01:17
Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan'dan Memurlara Acil Ek Zam Verilsin Talebi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, ekonomide yaşanan gelişmelerin ardından memurlara yönelik ek zam talebinde bulundu. 

Talip Geylan memura ek zam verilmesine dair yapmış olduğu açıklamasında, başta gıda ürünleri olmak üzere çok sayıda temel ihtiyaçta yaşanan zamları gerekçe gösterdi. Talip Geylan'ın memurlara ek zam verilmesi talebine dair detaylar şöyle,

MEMURLARA EK ZAM VERİLSİN TALEBİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile ekonomiye dair bir değerlendirmede bulundu. Döviz artışı nedeniyle Türkiye'de çok sayıda ürüne zam geldiğini ifade eden Talip Geylan bu zamların enflasyona etkisi hakkında açıklamalar yaptı. 

Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Geylan yaşanan zamların enflasyon rakamlarını yükselttiğini ifade ederek memur maaşlarının bu oranlar karşısında yetersiz kaldığını vurguladı. Bu kapsamda memurlara ek zam verilmesi gerekliğini açıklayan Talip Geylan konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu ek zam talebi. ''Döviz artışı nedeniyle başta gıda maddeleri olmak üzere tüm gider kalemlerimizde artışa şahit oluyoruz. Enflasyonun çok hızlı yükselişi de cabası! 2018de Maaş zammının 3 katı bir enflasyon göreceğiz. Ücretlerimiz neden sabit kalıyor? Acilen memura EK ZAM konusu gündeme alınmalıdır.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Ahmet A. 10 ay önce
Asgari ücretli ne yapsın siz bile ağlıyorsanız