16 Temmuz 2019 Salı 17:32
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Yeni Yedek Yerleştirme Duyurusu Yayımlandı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan duyuruya göre İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı kapsamında yedek adayların atamasının yapılacağı açıklandı.

Yedek yerleştirme kapsamında adaylardan talep edilen evrakların 25 Temmuz 2019 tarihine kadar belirtilen adrese teslim etmelerinin zorunlu olduğu ifade edildi.

Detaylar: "https://www.iskur.gov.tr/duyurular/turkiye-is-kurumu-genel-mudurlugu-is-ve-meslek-danismani-alimi-1-yedek-yerlestirme-duyurusu/" web adresinde yer almaktadır. 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan resmi duyuruda ise;

"1) 21 Haziran 2018 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yayınlanan ilan sonucu sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı ilanı sonucu asıl olarak yerleşen adaylardan çeşitli nedenlerle hakkını kaybedenlerinin yerine atama sırası gelen yedek adaylara ilişkin liste ekte açıklanmıştır.

2) Yedek adaylardan sırası gelen ek listede bilgileri bulunanların aşağıda belirtilen belgeleri 25 Temmuz 2019 Perşembe günü saat 17:30a kadar İsimleri hizasında belirtilen yerlere şahsen elden teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar belge teslim etmeyen adaylar haklarını kaybedeceklerdir.

3) Yedek aday çağırılacak durumlar oluşması halinde yedek adaylardan atama sırası gelenlerin listesi, her ayın 1. ve 15. Günü (Resmi tatil gününe denk gelmesi durumunda takip eden işgünü) web sayfamızda ilan edilecektir. Yedek adaylardan atama sırası gelen adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

4) Ekli listede bilgileri yer alan adaylardan istenilen belgeler,

a. Dilekçe

b. Diploma aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği (diplomanın düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere usulüne göre verilmiş ve daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgenin noterden veya mezun olunan okuldan ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği).

c. KPSS sonuç belgesi.

d. Varsa yüksek lisans belgesi aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği.

e. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığının bulunmadığına dair Sağlık Raporu (Psikiyatri bölümünden, tek hekim raporu yeterli)

f. Adli sicil kaydı (2 Adet)

g. Mal bildirim Formu (arkalı önlü olarak el yazısı ile doldurulacaktır.)(Kapalı Zarf içerisinde)

h. Son altı ayda çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf,

i. Güvenlik Soruşturması Formu (2 nüsha, Bilgisayar yazısı ile)

j. Geçerli İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi (Sertifikası henüz basılmamış olanların sertifikayı almaya hak ettiklerine dair üniversiteden alınan yazı.)

6) Geçerli İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesini veya ilgili üniversiteden alınan geçerli belge sahibi olduğu hakkındaki yazıyı teslim edemeyen adayların belgeleri eksik evrak nedeniyle teslim alınmayacaktır.

7) Sonuçlarla ilgili ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Adaylara ilanen duyurulur."

Yedek Adaylardan Sırası Gelenlerin Listesi : Yerleştirme Listesi için Tıklayınız.

Belge Teslim Adresleri : https://www.iskur.gov.tr/iletisim/

İnternet sayfası : www.iskur.gov.tr 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
baraj puan mağduru imd adayı 2019-07-20 10:58:23

yedek adaylar adına sevindim inşaAllah boş kalan yerler için yeni bi alım olur belgelerimizi yenilettik 6 senedir bekliyoruz yetmiş barajına takıldık 1141 imd alımına bsşvuramadık sadece bir şans istiyoruz onu da çok görmeyin bize lütfen işkur sadece bir şans