Türkiye Kamu Sen Başkanı Kahveci: Memurlara Ek Zam Talebi Zorunlu Hale Gelmiştir

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci memurlara ek zam taleplerini yineledi. Önder Kahveci memurlara ek zam talebine dair yapmış olduğu konuşmasında bu taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiklerini de açıkladı. D

Türkiye Kamu Sen Başkanı Kahveci: Memurlara Ek Zam Talebi Zorunlu Hale Gelmiştir

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Eğitim Sen Sendikasının internet sayfası üzerinde yer alan konuşmasında ek zam taleplerini yeniden dile getirdi. 

Ek zam taleplerini Kızılay'da gerçekleştirilen bir etkinlik kapsamında duyuran memur sendikalarının bu taleplerini sizlerle paylaşıyoruz. 

MEMURLARA EK ZAM TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Ankara'da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında ekonomide yaşanan gelişmelerin vatandaşa etkilerine değindi. 

Zorunlu ihtiyaçların memurlar tarafından alınamaz duruma geldiğini ifade eden Önder Kahveci, memurlara ek zam yapılmasını talep ettiklerini ve bu taleplerini bir mektup ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiklerini açıkladı. 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin Ek Zam Talebi

“Enflasyonun toplumsal boyuttaki en olumsuz etkileri hiç kuşkusuz dar ve sabit gelirliler üzerinde görülmektedir. Bugün artık memur ve emeklilerimiz alışveriş yapamaz, en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale gelmiştir. Bütün bu gerçekler ışığında; kamu görevlilerinin mağduriyetini gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında eriyen maaşlarını telafi etmek ve kamu görevlilerinin alım gücünü yükseltmek zaruri bir hal almıştır. 2019 yılı maaş artış oranlarının Yeni Ekonomi Programı’nda belirlenen hedeflere göre revize edildikten sonra memur ve emeklilere ek zam yapılması için gerekli girişimler bir an önce yapılmalıdır.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 8 ay Önce

ne olursa memura emekliye biz insan degil miyiz ya verdiğiniz 1600 para kiraya mi faturalara mi mutfağımi harcayalim kardeşim insaf be Allah kuyarda bi vatandaş olarak hakkım haram olsun