Alexa
02 Eylül 2016 Cuma 13:38
Türkiye Taşkömürü Kurumu Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu
Türkiye Taşkömürü Kurumu, web sitesi üzerinden Unvan Değişikliği Sınavı'na ilişkin bir duyuru yayımladı.

Taşkömürü Kurumu, ihtiyaç olan pozisyonlar için unvan değişikliği yapacak. Duyuru 1 Eylül-30 Eylül 2016 tarihleri arasında yayında kalacak. Türkiye Taşkömürü Kurumu Unvan Değişikliği Sınav başvuruları 3 Kasım- 10 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav Konuları: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Devlet Teşkilatı ile İlgili Mevzuat, Yönetim, Liderlik, Organizasyon, Genel Kültür, Türkçe Dil Bilgisi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu.

Başvuru Süreci: 3 Kasım-10 Kasım 2016 tarihleri arasında; Genel Müdürlükte Personel Daire Başkanlığı'na, diğer birimlerde ise Personel Şube Müdürlükleri'ne yapılacaktır.

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Unvan Değişikliği Sınavına İlişkin Duyurusu Şöyle:

" Genel Müdürlük ve Müesseselerimizde 399 sayılı KHK’ya tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapmakta iken bir üst öğrenim bitirerek mühendis ve tekniker pozisyonuna atanabilmek için TTK Personel Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine göre ihtiyaç olan pozisyonlarda Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili her türlü açıklama Kurumumuz web sitesinden yapılacaktır. Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili yapılan ve yapılacak olan her türlü duyuru anılan yönetmeliğimiz gereğince tebliğ niteliğindedir.

Tüm birim amirlerine, çalışanlara ve ilgililere önemle duyurulur.

Duyuru Başlangıç Tarihi : 01/09/2016
Duyuru Sonu Tarihi : 30/09/2016
Başvuru Başlangıç Tarihi : 03/10/2016
Başvuru Sonu Tarihi : 07/10/2016 günü saat 17:00' ye kadar

Unvan Değişikliği Sınavı Açılacak Pozisyonlarda Aranan Özel Şartlar

1- Okul Branşları;

*Mühendis: Dört yıllık Mühendislik Fakültelerinin; Maden, Makine, Elektrik-Elektronik, Elektrik, Jeoloji, Jeodezi, Bilgisayar, Orman, Tekstil, Kimya, Endüstri, İnşaat ve Çevre bölümlerinden mezun olmak

*Tekniker: İki Yıllık Yüksekokulların; Maden, İnşaat, Makine, Elektrik, Elektrik–Elektronik, Elektronik, Mekatronik, Harita, Bilgisayar, Makine, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Resim Konstrüksiyon bölümlerinden mezun olmak

2- Unvan Değişikliği Sınavı için;

*1- Unvan Değişikliği Sınavı atama yapılacak görevin alanı ve niteliği ile ilgili konular dışında kalan ders konularından;

* Türkiye Cumhuriyeti Anayasası
* Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi
* Devlet Teşkilatı ile ilgili mevzuattan
* Yönetim, Liderlik, Organizasyon
* Genel Kültür
* Türkçe dil bilgisi
* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundan
* 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname
* Türkiye Taşkömürü Kurumu Ana statüsü ve Teşkilat Yapısı
* 09/10/2003 tarihli ve 4982 sayılı Bİlgi Edinme Kanunundan
* 01/11/1984 tarihli ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanundan
* 02/12/1999 tarihli ve 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanundan
* 08/06/1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri hakkında 233 sayılı kanun hükmünde kararnameden
* Toplu İş Sözleşmesi

2- Görevin gerektirdiği niteliklere ilişkin Sınav Kurulunca belirlenecek konular'' ifadesinde yer alan ders konuları ''duyuru süresi içinde'',

*Sınav tarihi ise, ''başvuru süresi sonuna kadar''

Sınava girecek sözleşmeli personelimize duyurulacaktır.

NOT:
1 - Sınava katılmak için başvuruda bulunan sözleşmeli personelimiz; Genel Müdürlükte Personel Daire Başkanlığına, Müesseselerimizde ise Personel Şube Müdürlüklerine müracaat edip unvan değişikliği sınavı için hazırlanan Resimli Sınav Başvuru Formunu dolduracaklardır.

2 - Sınavı kazanan sözleşmeli personelimiz Genel Müdürlük ve Müesseselerimizde ihtiyacı olan birimlerde çalıştırılacaklardır.

SINAV KURULU"

Kamupersoneli.net


Son Güncelleme: 02.09.2016 13:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner493