Uzman Erbaşlara KHK İle Müjdeli Haber !

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile uzman erbaşlara müjdeli haber geldi. Uzman erbaşlar belirli şartları taşımak koşuluyla...

Uzman Erbaşlara KHK İle Müjdeli Haber !
22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler yayınlandı. Yayınlanan KHK'lar neticesinde, göreve iadeler ve görevden ihraçlar yapıldı. Bunun yanı sıra 678 sayılı KHK ile uzman erbaşlara müjdeli haber geldi. KHK'ya göre, görevde 7 yılını tamamlayan uzman erbaşlar, astsubaylığa geçiş sınavına girebilecek.

Astsubaylığa geçiş sınavına başvuracak uzman erbaşların, hizmette 7 yılını tamamlamış olması ve 10.yılını geçmemiş olması gerekiyor. Bu haktan kimler yararlanabilecek?

* Genelkurmay Başkanlığı tarafından tespit edilecek fakülte, yüksek okul veya meslek yüksek okullarından mezun olanlar
* Muvazzaf astsubay olmaya istekli olanlar
* Sınavlarda başarılı olanlar
* Temel askerlik eğitiminde başarılı olanlar

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 678 sayılı KHK'nın ilgili maddesi şöyle:

"MADDE 19 - 18/3/1986 tarihli ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
"GEÇİCİ MADDE 4- Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte 7 nci hizmet yılını tamamlamış ve 10 uncu hizmet yılını bitirmemiş olan uzman erbaşlara, 15 inci maddedeki diğer şartları taşımaları kaydıyla bu maddenin yayımı tarihinden itibaren yapılacak ilk astsubaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verilir."

Kamupersoneli.net|ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 10:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
siraç adana
siraç adana - 3 yıl Önce

Merhaba devletimizin tüm kurumlar yaş sınır konulmuş bu sebeple hangi devletimizin kuruma şartları bakılınca bana göre işi şartları oluşmaktadır şimdi soruyorum ben yıllarca okudum devletimizin kurumlar girmek için ama yasim 1980 doğumlu olmam ragmen bana göre müracaat şartları olmuyor belki asker olmak istiyorum belkide polis ama şartlar uyulmuyor devletimizin bu konuda yardımcı olursanız sevinirim