Valilik Tarafından Dicle Belediyesine Görevlendirme Yapıldı

Diyarbakır Dicle Valiliği tarafından Dicle Belediyesine görevlendirme yapıldı. Dicle Valiliği Kaymakam Alparslan Kılıç'ı Dicle Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirdi.

Valilik Tarafından Dicle Belediyesine Görevlendirme Yapıldı

DBP'li İlçe Belediye Başkanı Abdulsamet Bilgin hakkında yürütülen terör soruşturmasından dolayı görevinden alındı. Görevinden alınan Belediye Başkanı Bilgin'in yerine, Valilik tarafından Dicle Kaymakamı Kılıç vekaleten getirildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

Alparslan Kılıç, 1977 yılında Hollanda'da dünyaya geldi. Kılıç ilk ve orta öğretimini Yozgat ilinde tamamladı. Ayrıca Kılıç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden Mezun olduktan sonra Kaymakamlık mesleğine intisap etti.

Alparslan Kılıç, Sinop (Gerze), Aksaray (Gülağaç), ve Giresun (Doğankent) Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. m1 yıl süre ile İngiltere'de dil eğitimi ve kamu yönetimi alanında çalışmalar yaptı. Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirdi.

Kılıç, Kayseri (Akkışla), Ardahan (Çıldır), Edirne (Havsa) Kaymakamlığının ardından 2016İdare Amirleri kararnamesi ile Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kaymakamlığına atanarak göreve başladı. Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 09:58
YORUM EKLE