15 Şubat 2018 Perşembe 19:06
Yargıtay Başkanlığı Taşeron İşçilerin Kadro Başvuru Sonuçlarını Açıkladı
Kamu Personeli

Yargıtay Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. Yayımladığı duyurusunda, taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair düzenleme kapsamında kadro talebinde bulunan işçilerin başvurularının değerlendirildiği ve sonuçların açıklandı bildirildi. 

YARGITAY BAŞKANLIĞI TAŞERON İŞÇİ KADRO BAŞVURU SONUÇLARINI AÇIKLADI

Yargıtay Başkanlığı'nca yayımlanan duyuruda, kurum bünyesinde hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin geçtiğimiz aylarda yayımlanan 696 sayılı KHK kapsamında kadro geçiş taleplerinin alındığı ve bu taleplerin incelendiği belirtildi. 

Yapılan incelemelerin ardından kadro talebinde bulunan işçilerin başvurusu kabul edilenlere ve başvurusu kabul edilmeyenlere ait listelerin yayımlandığı aktarıldı. 

Yayımlanan duyuruda ayrıca, başvuru sonucu olumsuz olan adayların belirtilen tarihler arasında sonuçlara itiraz edebilecekleri ifade edildi. 

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni,

Yargıtay Başkanlığı; 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24/12/2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127 nci maddesiyle 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuruları incelenmiş olup, gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar (Ek-1) ile gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayan (Ek-2) kişilere ait listeler ekte yayınlanmıştır.

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan usul ve esasların 10 uncu maddesinde belirtilen "İnceleme neticesinde şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimleri, çalıştıkları teşkilat ve/veya birimin de belirtilmesi suretiyle müracaat ettikleri birimlerce/idarece ilan (internet veya kurumca belirlenecek şekilde) edilir ve bunlar yükleniciye bildirilir. Bu şekilde yapılan ilan tebliğ yerine geçer. Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmaz." hükmü uyarınca ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınava girme hakkı elde edemeyenler, 15/02/2018 – 19/02/2018 tarihleri arasında Başkanlığımız Genel Evrak Birimine kayıt yaptırmak koşuluyla Personel ve Eğitim Müdürlüğüne gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilirler.

Kadro başvuru sonuçları olumlu olan aday listesi için TIKLAYINIZ

Kadro başvuru sonuçları olumsuz olan aday listesi için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.