Yaz Geldi Geçti, İŞKUR Sonuçları Açıklamaz Oldu!

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı ve Büro Personeli alımı sonuçları aradan geçen 56 günlük sürede açıklanmadı. Adayların mağduriyetinin giderilmesi gerekmektedir.

Kamu Personelleri 28.08.2018, 14:14 30.01.2019, 21:57
Yaz Geldi Geçti, İŞKUR Sonuçları Açıklamaz Oldu!

İŞKUR büro personeli ve İMD sonuçları bekleniyor. Adaylar 56 günden beri sonuçların ne zaman yayımlanacağını araştırmaya devam ediyorlar.

İlanın yayımlandığı tarihten bu zaman kadar geçen süreçte en ufak bir açıklama yapılmamış olması adayların mağdur etti.

Yaz sezonu geçti ancak sonuçlar hakkında en ufak bir açıklama yapılmadı. 

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANMIŞTI?

21 Haziran 2018 tarhinde İŞKUR tarafından , İMD ve Büro Personeli alımına yönelik olarak ilan yayınlandı.İlana başvurular ise 25 Haziran 2018 Saat 00:00 ile 4 Temmuz 2018 Saat 23:59 arasında www.iskur.gov.tr üzerinden alınmıştı.

56 GÜN OLDU SONUÇLAR AÇIKLANMADI

İlana başvurular 4 Temmuz 2018 tarihinde sona erdi. Ancak aradan geçen 56 günlük sürede sonuçlar açıklanmadı.

İlana başvuru yapan adayların bayram öncesinde müjde beklerken beklenen yine olmadı. Adaylar bayrama mutsuz girdi. Sonuçların açıklanmamasına tepki gösteren adaylar ,sonuçların bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar.

KAMUPERSONELİ.NET OLARAK TALEPTE BULUNUYORUZ!

Kamupersoneli.net ailesi olarak ziyaretçilerimizin mağdur olduğunu görüyoruz.

Adayların  artık daha fazla mağdur olmamaları ve hayat planlarını yapabilmeleri adına talepte bulunuyoruz ve sonuçların açıklanması için yetkilileri göreve çağırıyoruz.

Cafer Uzunkaya'ya ve Bakan Zümrüt Selçuk'a talepte bulunarak sonuçların bir an önce açıklanmasını istiyoruz.

Bu konuyla alakalı olarak en azından sonuçların ne zaman yayınlanacağı hakkında adayların merakının giderilmesi adına , bir açıklama yapılması gerekmektedir.

Sonuçlar açıklandığı anda mobil uygulamamız ve sosyal medya hesaplarımızdan sizlere anlık olarak aktaracağız. 

Yorumlar (57)
nisa 13 ay önce
hem calisma bakanligi hem iskur kurumunun 2 bin kusur kisilik alimi 55 gundur bekletmesi kurumlarin itibarini zedelemektedir. en azindan 1078 kisilik buro memuru listesi aciklanmali.cunku ne belge sarti var ne mulakat. sadece isim listesini yayinlamak bukadar zor olmamali. devletimizin isleyisini bu kadar hantallastirmaya kimsenin hakki yoktur.sorumlu yetkililerin bir an once aciklanmasi icin geregini yapmasini istiyoruz.
Bahar 13 ay önce
Kul hakkıdır bu hepimize yazık günah açıklansın artık 2 ay oldu etmeyin eylemeyim artik duyun sesimizi hayaletimizle gururumuzla oynamayin
Bitsin artık 13 ay önce
Arkadaslar çalışma Bakanına toplu twit atalım başka çaresi yok
Zeynep 12 ay önce
Sesimizi duyan yok muuuuuuuu kimse yok muydu binlerce insan magduruzzz
Yokartik 13 ay önce
Bir isim listesini açıklamak bu kadar mi zor bu kadar zorsa boşuna meşgul etmeyin o koltukları insanlar emek verip sonucuna ulaşmak istiyor artık açıklayın
hayat resmen durdu 13 ay önce
çalışmak isteyen herkesin bu sessizlik yüzünden morali bozuk. 2 ay gecikmek demek 2 ay maaş vermemek demek. yazık yazık yazık.dünyaya geldiğim güne lanet ediyorum
zidane 13 ay önce
yeter artık demek de çare vermiyor ümitler tükendi Allah iş bekleyen herkesin yar ve yardımcısı olsun..
hasan 13 ay önce
arkadaslar ben bakanımız zehra zümrütün paylasımlarının altına yorum ve twit attım ama bu sadece benim yapmamla yada bir kaç kişiyle olmuyor.lütfen birlik olalım herkes paylasımlarının altına yorum yapsın ''işkur imd ve büro memuru alımları acıklansın'' yazmanız yeterli.ne kadar cok yorum ve twit atarsak daha cabuk sesimiz duyurulur.
Bitsin artık 13 ay önce
Kesinlikle haklısınız herkesin twit atması lazım ancak bu şekilde sesimiz duyulur bende attım inşAllah biran önce açıklanır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın