Yeni Çıkacak KHK'da Ek Gösterge Sürprizi Gelebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı merak edilirken bu konuyla alakalı olarak kamupersoneli.net olarak aldığımız detayları sizlerle paylaşıyoruz. Buna bağlı olarak ek gösterge kapsamında yapılacak düzenlemeler ve yeni gelecek Kanun Hükmünde Kararname hakkında bilgileri aktarıyoruz.

Kamu Personelleri 06.06.2018, 15:10 12.02.2019, 19:21 Kerim Solak
Yeni Çıkacak KHK'da Ek Gösterge Sürprizi Gelebilir

Bilindiği gibi Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarla beraber 3600 ek gösterge müjdesi gelmişti.

Buna bağlı olarak ek göstergelerin ne zaman çıkacağı merak edilirken kamupersoneli.net olarak aldığımız detayları açıklıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ise;

"Şimdi önemli bir konuya geliyorum. Bu vesileyle, polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız.

Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakarca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığın alabilmelerini temin ediyoruz.

Yeni dönem yepyeni bir anlayışla başlıyoruz. Çünkü vakit birlik vakti. Çünkü vakit Türkiye vakti. Erdem, irade, cesaret ile Türkiye şahlanacak." ifadelerini kullanmıştı. (İlgili haberimiz için TIKLAYINIZ)

3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ GELEBİLİR!

Üst kısımda belirttiğimiz detaylar neticesinde;

Ek gösterge düzenlemesinde Yapısal değişiklikleri olmayan kurumlarda Bakanlar Kurulu kararı ile ve ayrıca yapısal değişikliklerin gerçekleşeceği kurumlara ise yeni kadro durumlarıda göz önünde bulundurularak hiyerarşik yapıya uygun bir şekilde KHK ile düzenlenmesi bekleniyor.

Kamupersoneli.net olarak aldığımız bilgilere göre bu hafta içerisinde çıkması planlanan yeni Kanun Hükmünde Karaname'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bahsettiği Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge müjdesi gelebilir.

Bu konuda yapılan çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor ayrıca söz konusu çalışmalar yetiştirildiği taktirde yeni KHK'da sürpriz gelişmeler gelebilir.

Bunlara ek olarak Maliye Bakanlığı kurum içi Gelir Uzman Yardımcısı içinde Kanun Hükmünde Kararname'de ek maddeler yer alabilir. Konuyla alakalı olarak gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (13)
Hüsami 1 yıl önce
Tüm memurlara 3600ek göster ge bekliyoruz
Adzız 1 yıl önce
Çabuk gelsin.inşAllah
Tugrul9 1 yıl önce
Diğer memurlara niye yok. Onlarda memur değilmi
0
Yavuz ASLAN 1 yıl önce
Eski yönetici olup, "Araştırmacı " kadrosundakilere de ESKİ GÖREVLERİNE göre, ek göstergenin 3600 ve
daha yukarısının verileceğini umuyorum...
Ali kurt 1 yıl önce
Hakimlik ve kaymakamlik sinavlarinda 35 yas siniri kalksın.adalet yerini bulsun
Vatandaş 1 yıl önce
Polis gibi görev yapan jandarma ve sahil güvenlik personeline neden yok. Bu ayrımcılık niye. Ne amaclaniyor ki.
Emekli memur 1 yıl önce
Ben müdür yardımcısı olarak emekli oldum. Ek göstergem 2200. 3600 ek göstergeyi hak ediyorum.
Şehit ailesi 1 yıl önce
Tüm memurlara 3600 istiyoruz
Allah korkusu yokmu sizlerde sendikalara sesleniyoruz haydi tam zamanı yola devam
Memur hakkları eritiliyor beyler bizlerinde evi var çocuklarımızda var bu vatan ve bayrak altında ayrımcılık yapmıyoruz diyorlardı nerde sözler
Allah biliyor herşeyi sözler tutulmuyor
Hizmetli kadrosunu kaldırınız memur kadro istiyoruz sayın cumhurbaşkanımız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın