Yeni Danıştay Üyesi Olan Şaziye Fırat Civelek Kimdir?

Bugünkü Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Kararları yayımlandı. Yayımlanan karara göre Şaziye Fırat Civelek yeni Danıştay üyesi oldu. Peki Şaziye Fırat Civelek kimdir? Konu hakkında detaylar kimdir?

Kamu Personelleri 17.07.2018, 10:45
Yeni Danıştay Üyesi Olan Şaziye Fırat Civelek Kimdir?

17 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Kararları yayımlandı. Yayımlanan kararlara göre Danıştay üyeliğine Şaziye Fırat Civelek seçildi. Peki Fırat Civelek kimdir? 

Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

ŞAZİYE FIRAT CİVELEK KİMDİR?

Şaziye Fırat Civelek Erzincan Kemaliye doğumludur. Civelek ilk ve orta öğrenimini Hekimoğlu Ali Paşa İlköğretim Okulunda tamamladı. Lise eğitimini ise Davutpaşa Lisesinde aldı.

Ayrıca Şaziye Fırat Civelek 83-87 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek serbest avukatlığa başladı. Bunun yanı sıra Civelek, 1997 yılında Eminönü Belediyesi’nde avukat olarak göreve başladı. 8 yıl Hukuk İşleri Müdürlüğü’nde görevini devam ettiren Civelek bu süre içinde Eminönü İlçe İnsan Hakları Kurulu’nda ve Eminönü Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’nde görev yaptı.

Şaziye Fırat Civelek Teftiş Heyeti Müdürlüğü’nü vekaleten ve aslen de Başakşehir Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü görevini yürüttü. Civelek evli ve iki çocuk annesidir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)