Yeni Ekonomi Programı Kapsamında Bunu Yapan Memur Daha Fazla Maaş Alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı kapsamında milyonlarca memura müjdeli haber geldi. Yeni program kapsamında belirtilen şekilde çalışan memurlar daha fazla maaş alacak.

Kamu Personelleri 30.09.2018, 15:13
Yeni Ekonomi Programı Kapsamında Bunu Yapan Memur Daha Fazla Maaş Alacak

Yeni Ekonomi Programı ile beraber kamu personel rejimi hızlı, etkili icraat dönemine uyumlu hale getiriliyor. Bu kapsamda memura 'ödül' ve 'performans' sistemi hayata geçiriliyor.

Yani memur belirtilen şekilde çalıştığında maaşı da artacak. Buna göre 4 ayaklı değişim paketi kapsamında, kamu çalışanları için özel sektörde olduğu gibi yetenek ölçümü yapılarak verimli memurlar teşvik edilecek.

VERİMLİ ÇALIŞAN MEMUR MAAŞINI ARTTIRACAK

Personel sistemi işe başlama tarihinden emeklilik sonrasına kadarki süreci kapsayacak insan kaynakları yönetimi esas alınarak kurulacak. Bunun yanı sıra norm kadro çalışması da yapılacak. Ayrıca memurların kademeye göre belirlenen ücret sistemindeki tüm aksaklıklar giderilecek. Üretken ve çok çalışan memurlar maaşlarını arttıracaklar.

Kamu genelinde norm kadro çalışması yapılacak ve bunun ardından yetenek ölçülü ile performans değerlendirmeleri başlayacak. Performans başarı puanı, hedef, görev, yetkinlik ve vatandaş memnuniyeti yüzdelik ağırlıklarına göre belirlenecek. Bu kapsamda verimli çalışan memurlara teşvik verilecek ve ödüllendirilecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)