Yeni Kurulan İki Başkanlık İçin Toplam 758 Kadro İhdası Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararnameler kapsamında 2 yeni başkanlık kuruldu. Bu bağlamda iki başkanlık için toplam 758 kadro ihdası yapıldı.

Kamu Personelleri 24.07.2018, 11:30 31.01.2019, 02:29
Yeni Kurulan İki Başkanlık İçin Toplam 758 Kadro İhdası Yapıldı

Resmi Gazete'nin 24 Temmuz 2018 tarihli sayısında 13 ve 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri yayımlandı. Yayımlanan Kararnameler kapsamında 2 yeni başkanlık kuruldu. 

Yeni kurulan başkanlıklar hakkında yayımlanan KHK'lar "Strateji ve Bütçe Başkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 13)" ve "İletişim Başkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 14)" başlıkları ile paylaşıldı. 

Strateji ve Bütçe Başkanlığı kapsamında 662, İletişim Başkanlığı kapsamında ise 96 kadro ihdası yapıldı. Yapılan kadro ihdaslarının detaylarını ise kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

KADRO İHDASLARININ DETAYLARI 

Strateji ve Bütçe Başkanlığı kadro ihdasları sekreter, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, programcı, çözümleyici, teknisyen, tekniker, avukat, hizmetli, strateji bütçe başkanı, strateji bütçe başkan yardımcısı, genel müdür, hukuk müşaviri, strateji geliştirme dairesi başkanlığı, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, özel kalem müdürü, daire başkanı, strateji bütçe uzmanı, strateji bütçe uzman yardımcısı, mali hizmetler uzmanı, mali hizmetler uzman yardımcısı, mütercim, memur kadrolarında yapıldı.

İletişim Başkanlığı kadro ihdasları, başkan , başkan yardımcısı, daire başkanı, hukuk müşaviri, özel kalem müdürü, iletişim uzmanı, iletişim uzman yardımcısı kadrolarında yapıldı. 

Yorumlar (0)