YSK 549 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Yüksek Seçim Kurulu 549 memur alımına ilişkin mülakatlar yapıldı. Ancak hala sonuçlar açıklanmadı. Adaylar sonuçların bir an önce açıklanmasını talep ediyor.

YSK 549 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir ilan yayımlanmış ve En az lise mezunu 549 memur alımı yapılacağı ifade edilmişti. 

Yüksek Seçim Kurulunun memur alım ilanına adaylar başvurularını 7 Mart 2018 ile 16 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Memur alımına ilişkin mülakatlar daha önce gerçekleşecekti ancak 24 Haziran seçimlerin dolayı mülakatlar başlamadı. 

Bu kapsamda adayların mülakatları 3 Temmuz 2018 tarihinde başladı. YSK'nın kurumsal internet sitesinde yer alan müracaat formunu elektronik ortamda dolduran adaylar Ankara Mithatpaşa'da bulunan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığında mülakatlara katıldılar. 

Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu değerlendirilen ve 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış adayların mülakattan geçmeleri durumunda atamalarının yapılacağı vurgulandı.

MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Eylül ayının ortasına gelinmesine rağmen hala sonuçları açıklanmayan mülakatlar hakkında adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler gönderdiler. Adaylar geri bildirimlerinde sonuçların YSK tarafından bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. 

Adayların talepleri kapsamında bir gelişme olduğunda YSK tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldığında veya sonuçlar açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 17:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ff
ff - 9 ay Önce

rezalet kaç aydır bekleniyor tutturmuşlar bir güvenlik soruşturması yapılsın ama en azından listeler belli olsun herkes ona göre hareket edecek ev taşıyacak ya da başka iş arayacak insanlar magdur oluyor

Gülhan
Gülhan - 9 ay Önce

Artik aciklasinlar önümüze bakalim biz de. Baska mulakatlara sinavlara odaklanamiyoruz. Guvenlik sorusturmasini tek bir ilçe bile gondermemis olsa onu bekleyecegiz diyorlar arayinca. Bunun bir yaptirimi ikazi olmalk kurum tarafindan. Isini Yavastan alan yerler yuzunden bunca aday magdur oluyor

vedat
vedat - 9 ay Önce

ysk'yı aradığımızda net cevap alamıyoruz. kimi personel, üvenlik soruşturmalarını beklediklerini söylüyor. kimisiyse "bilmiyoruz" deyip başından savıyor.

Nimet Kul
Nimet Kul - 9 ay Önce

Ohal kalktı bu güvenlik soruşturması saçmalığı bu kadar uzun sürmeyecekti?? Yazıktır günahtır çok beklettiler...Cimere yazdım Cimere yazın...

Ali
Ali - 9 ay Önce

Bütün adayları güvenlik soruşturmasına sokmak sacmaliktir

Ali
Ali - 9 ay Önce

Bütün adayları güvenlik soruşturmasına sokmak sacmaliktir

büşra
büşra - 9 ay Önce

Güvenlk sorusturmasiyla ne ilgisi var arkadaşlar iyi de ? Asil ve yedekler kazanamayanlar belli olduktan sonra güvenlik sorusturmasi başlar güvenlik sorusturmasi ile bir ilgisi yok

Ali
Ali - 9 ay Önce

Var