YSK 549 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Yüksek Seçim Kurulu 549 memur alımına ilişkin mülakatlar yapıldı. Ancak hala sonuçlar açıklanmadı. Adaylar sonuçların bir an önce açıklanmasını talep ediyor.

Kamu Personelleri 12.09.2018, 17:36 12.09.2018, 17:53
YSK 549 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bir ilan yayımlanmış ve En az lise mezunu 549 memur alımı yapılacağı ifade edilmişti. 

Yüksek Seçim Kurulunun memur alım ilanına adaylar başvurularını 7 Mart 2018 ile 16 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Memur alımına ilişkin mülakatlar daha önce gerçekleşecekti ancak 24 Haziran seçimlerin dolayı mülakatlar başlamadı. 

Bu kapsamda adayların mülakatları 3 Temmuz 2018 tarihinde başladı. YSK'nın kurumsal internet sitesinde yer alan müracaat formunu elektronik ortamda dolduran adaylar Ankara Mithatpaşa'da bulunan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığında mülakatlara katıldılar. 

Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu değerlendirilen ve 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış adayların mülakattan geçmeleri durumunda atamalarının yapılacağı vurgulandı.

MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Eylül ayının ortasına gelinmesine rağmen hala sonuçları açıklanmayan mülakatlar hakkında adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler gönderdiler. Adaylar geri bildirimlerinde sonuçların YSK tarafından bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. 

Adayların talepleri kapsamında bir gelişme olduğunda YSK tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldığında veya sonuçlar açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (8)
ff 1 yıl önce
rezalet kaç aydır bekleniyor tutturmuşlar bir güvenlik soruşturması yapılsın ama en azından listeler belli olsun herkes ona göre hareket edecek ev taşıyacak ya da başka iş arayacak insanlar magdur oluyor
Gülhan 1 yıl önce
Artik aciklasinlar önümüze bakalim biz de. Baska mulakatlara sinavlara odaklanamiyoruz. Guvenlik sorusturmasini tek bir ilçe bile gondermemis olsa onu bekleyecegiz diyorlar arayinca. Bunun bir yaptirimi ikazi olmalk kurum tarafindan. Isini Yavastan alan yerler yuzunden bunca aday magdur oluyor
vedat 1 yıl önce
ysk'yı aradığımızda net cevap alamıyoruz. kimi personel, üvenlik soruşturmalarını beklediklerini söylüyor. kimisiyse "bilmiyoruz" deyip başından savıyor.
Nimet Kul 1 yıl önce
Ohal kalktı bu güvenlik soruşturması saçmalığı bu kadar uzun sürmeyecekti?? Yazıktır günahtır çok beklettiler...Cimere yazdım Cimere yazın...
Ali 1 yıl önce
Bütün adayları güvenlik soruşturmasına sokmak sacmaliktir
Ali 1 yıl önce
Bütün adayları güvenlik soruşturmasına sokmak sacmaliktir
büşra 1 yıl önce
Güvenlk sorusturmasiyla ne ilgisi var arkadaşlar iyi de ? Asil ve yedekler kazanamayanlar belli olduktan sonra güvenlik sorusturmasi başlar güvenlik sorusturmasi ile bir ilgisi yok
Ali 1 yıl önce
Var