YTB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru sonuçları açıklandı. İşte detaylar...

YTB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, geçtiğimiz ay Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurmuştu. İlana başvurular 23 Ocak- 6 Şubat 2017 tarihleri arasında yapıldı.

6 Şubat'ta sona eren sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı başvuru sonuçları YTB resmi sitesi üzerinden açıklandı.

- Sınav Süreci

Sınav sözlü ve uygulamalı olarak yapılacaktır. Sınav sonucunda 100 (yüz) tam puan üzerinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alan adaylar arasından puan sırasına göre, ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asil olarak, asil aday sayısı kadar aday da yedek olarak ilan edilecektir.

Sınav yeri ve tarihleri Başkanlığımız internet sitesi, www.ytb.gov.tr adresinde 20 Şubat 2017 tarihinde ilân edilecektir. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 15:47
YORUM EKLE