Yüksek KPSS Puanlarıyla Atanamayan Mimarlar Kamuda 1000 Kadro Bekliyor

Mimarlık Fakültesi mezunları yüksek KPSS puanları almalarına rağmen atanamıyorlar. Adaylar bundan dolayı kamuda 1000 kadro açılmasını talep ediyorlar. Detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 08.09.2018, 22:00
Yüksek KPSS Puanlarıyla Atanamayan Mimarlar Kamuda 1000 Kadro Bekliyor

Kamupersoneli.net olarak adaylarımızın taleplerini gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Üniversitelerin Mimarlık Fakültelerinden mezun olan adaylar kamu kurum ve kuruluşlarında atama sayılarının çok az olduğunu ifade ederek kadro açılmasını talep ediyorlar. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde kamu kurum ve kuruluşlarında 1000 kadro açılmasını talep ediyorlar. 

Bu konu hakkında adaylarımızın sitemize gönderdikleri yazıları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

ADAYLARIN SİTEMİZE GÖNDERDİKLERİ YAZI

Öncelikle isteğimize kayıtsız kalmadığı için Serhat KARAMAN beye teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Taleplerimize geçecek olursak biz mimarlar olarak kamuda ihtiyaç olmasına rağmen yeterli istihdamın sağlanamadığından şikayetçiyiz. Kamuda maalesef mimari projeleri mimari görevleri inşaat mühendisi, tekniker, jeoloji mühendisi, harita mühendisi gibi branşlara yaptırılmak istenmektedir. Bu durum bizlerin görev alanına tecavüz edilmesine sebep olup bizlerin kadro sayılarının azalmasına sebep olmaktadır. Son 2 yılda bu kadro sayısı sadece 89 dur. Bir yandan kentsel dönüşümün, bir yandan imar barışının yaşandığı bu dönemde bizlere ihtiyaç her zamankinden çok daha fazladır. Lakin yetkililer bu durumu göz ardı edip hala eksiklikleri farklı branşlarla kapatmak istemektedir. Bu durumun fark edilip mimarlara gereken önemin ve kadronun verilmesini talep ediyoruz. Sayısal olarak 1000 kadro talep ediyoruz ancak daha fazla ihtiyaç duyulursa arkadaşlarımız her zaman göreve hazırdır.

"ATAMA SAYISININ 89 OLMASI HAYAYL KIRIKLIĞI"

Bunun yanı sıra adaylar tarafından sitemize gönderilen bir diğer talep yazısı ise şöyle;

Merhaba öncelikle bu mesajı zor durumda olan tüm mimarlar adına yazıyorum. KPSS’den 80 90 puanlar almamıza rağmen son 2 yılda 89 alım olduğu için hatta son alımda sadece 12 alım olduğu için bu puanlarla korkuyla bekliyoruz. Her sene bu alımlar daha da düşmekte. Kamuda bizim meslek alanımızda jeoloji mühendisleri, inşaat mühendisleri, teknikerler çalışıyor. Bunun yanı sıra kadrolu alım dışında sözleşmeli alımlar dolayısıyla bizden düşük puanlarla devlete alınanlar var. Özel sektör tahmin ettiğinizden çok çok daha kötü durumda. Şanslı olanlar asgari ücret alıyor. Bunların yanında sigortası yapılmayanlar 2-3 ay ücretsiz çalıştırılmak istenenler... Emeklerimizin boşa gitmesine izin vermeyin lütfen. Siz de kulaklarınızı kapatmayın. Mimarlar olarak atama bekliyor, 1000 alım istiyoruz. Her sene binlerce mezun verirken sadece 89 alım olması hepimiz için hayal kırıklığı.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"

Yorumlar (4)
karslı 12 ay önce
kpss , bizlerin idam fermanı resmen
Zulüm 5 ay önce
Mimarlara büyük zulüm yapılıyor,verdiğikleri emeklere hunharca bir çizgi çekiliyor
iș siz mimarlar 1 ay önce
Son alımlarda sadece 1 adet mimar alımı șaka gibi iyice moralim bozuldu.90 alabilen mimarlar dıșarda beklesin 70 le bissürü ogretmen atanıyor adalet nerede
Fatih 2 ay önce
mimarlık kadrolarında mülakat var mı, uzun zamandır araştırıyorum net bir şey bulamadım?