Alexa
12 Aralık 2017 Salı 11:38
Yüksek Seçim Kurulu 715 Memur Alımı Kadro Dağılımı Resmi Gazete'de Yayımlandı !
Kamu Personeli

Yüksek Seçim Kurulu kapsamında 715 memur alımı kadro ihdasları Resmi Gazete'de yayımlandı ve memur alımı kesinleşmiş oldu. Bunun yanı sıra Yüksek Seçim Kurulu 715 memur alımı kadro dağılımının detayları da Resmi Gazete'de belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu görevleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonunda kanun teklifinin kabul edilmesi ile belirlendi. Söz konusu kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu kanunun Resmi Gazete'de yayımlanması ile Yüksek Seçim Kurulunun görevleri seçimlerin yapılmasını ve düzenini sağlamak, TBMM üyelerinin seçim tutanaklarını kabul, seçmen kütüğünün oluşturulması, güncellenmesi, usul ve esaslarını belirlemek, engelli seçmenlerin oy vermesinin kolaylaştıracak tedbirleri almak, yurt dışında yaşayan seçmenlerin oy kullanmalarını kolaylaştıracak tedbirleri de belirlendi.

TBMM'DEKİ KANUNDA BELİRTİLEN KADRO DAĞILIMI

Yüksek Seçim Kurulu kanun tasarı TBMM'den geçtiğinde kadro dağılımı belirlenmişti. TBMM'den geçen kanunda kadro dağılımı "2 genel müdür yardımcısı, 14 daire başkanı, 15 seçim uzmanı, 15 seçim uzman yardımcısı, 16 şube müdürü, 3 mali hizmetler uzmanı, 9 bilgi işlem müdürü, 9 şef, 13 çözümleyici, 10 programcı, 2 bilgisayar işletmeni, 49 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 3 arşiv memuru, 3 santral memuru, 10 sekreter, 10 şoför, 2 mühendis, 6 istatistikçi, 5 teknisyen, 25 hizmetli, 2 dağıtıcı ve 6 bekçi" olarak belirtildi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN KADRO DAĞILIMI

Ancak Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yapılan kadro ihdasları farklılık gösteriyor. Yayımlanan kanunda 2 kadro iptali yapıldı. Buna göre İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı ve Bilgi İşlem Merkezi Müdürü kadroları için iptal kararı çıkarıldı. Bunun yanı sıra Resmi Gazete'de yayımlanan kanuna göre merkez teşkilatı için "Seçim Hizmetleri Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı, Daire Başkanı, Seçim Uzmanı, Seçim Uzman Yardımcısı, Mali Hizmetler Uzmanı, Şube Müdürü, Bilgi İşlem Müdürü, Şef, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Arşiv Memuru, Santral Memuru, Sekreter, Şoför, Çözümleyici, Programcı, Mühendis, İstatistikçi, Teknisyen, Hizmetli, Dağıtıcı, Bekçi" kadroları belirtildi. Taşra teşkilatı için ise "Seçim Müdür Yardımcısı, Zabıt Katibi Teknisyen " kadroları belirtildi.

KADRO DAĞILIMININ DETAYLARI

YSK Yapısındaki Değişiklik Resmi Gazete'de Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi >> Detaylar İçin TIKLAYIN.

YSK 715 Memur Alımında Genel Şartlar Nasıl Olmalıdır? Buraya TIKLAYARAK görüş ve taleplerinizi belirtebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

(Haberin İzinsiz Kullanılması Halinde Yasal İşlem Yapılacaktır)

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Engin 2017-12-16 19:44:17

Yaş şartı kaldırılsın

Avatar
Engin 2017-12-16 19:43:57

Yaş şartı kaldırılsın yeter artık

Avatar
pınar 2017-12-13 17:16:11

iyide başvuru ne zaman nereye

Avatar
ayşe 2017-12-13 13:04:42

kesinlikle bölüm sarti koyulmalı. bunca insan onca emek verip okuyor ve alanla ilgili bilgisi olmayanlar bizim yerimize işe alınıyor. BÖLÜM ŞARTI ISTIYORUZ

Avatar
inci 2017-12-13 00:57:29

yaş şartı kaldırılsın

Avatar
Erkan 2017-12-12 23:37:26

Tasra teşkilati neresi olacak birde hizmetli kadrosundan alimlarda mezuniyet ve yaş şartı araniyor mu ve başvurular nereden yapilacak alimlar sinavla mi olacak

Avatar
Ahmet 2017-12-12 22:28:02

Bölüm şartı olmasın sadece lisans mezunu alınsın...

Avatar
Ahmet 2017-12-12 22:27:46

Bölüm şartı olmasın sadece lisans mezunu alınsın...