Yüzbinlerce Memurun Yanı Sıra PTT Çalışanları da 3600 Ek Gösterge İstiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında ek gösterge hakkında müjdeli haberi vermişti. Bu açıklamalarında kamunun diğer çalışanları ek gösterge talep ederken PTT çalışanları da ek gösterge düzenlemesinden yararlanmak istediklerini belirttiler.

Yüzbinlerce Memurun Yanı Sıra PTT Çalışanları da 3600 Ek Gösterge İstiyor

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan AK Parti seçim beyannemesinde 3600 ek gösterge düzenlemesi yer alıyordu. 

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarınnda hemşirelere, polislere, öğretmenlere ve din görevlilerine 3600 ek gösterge müjdesi vermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki memurlar ek gösterge düzenlemesinden yararlanmayıı talep ettiler. 

Bu kapsamca tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi maaş ve emekli maaşlarında iyileştirme yapılması gündeme gelmişti.

PTT PERSONELERİ DE EK GÖSTERGE TALEP EDİYOR

Bunun ardından PTT çalışanları da taleplerini belirttiler. Konu ile ilgili olarak PTT çalışanları da 3600 e gösterge düzenlemesinin içinde kendilerinin de olmasını talep ettiler. 

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak yaptığı açıklamalarında PTT çalışanlarına da 3600 ek gösterge verilmesini talep etti. Budak'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

Toplu sözleşmeden elde edilen hak ve kazanımlar çalışanlara verilmemiş, hatta elde edilen hak ve kazançlarda yayınlanan genelgelerle bir bir çalışanın elinden alınmıştır. Öğretmen, imam, hemşire ve polislere verilmesi planlanan 3600 ek göstergeye PTT çalışanlarının da kademeli olarak dahil edilmesi gerekmektedir.

Toplu sözleşmede imza altına aldığımız kamu iktisadi teşebbüslerde çalışan 399'lu personele skala düzenlemesi yapılması hakkından PTT personeli mahrum bırakılmıştır. PTT personeli içinde skala düzenlemesi yapılması gerekmektedir. Özellikle İdari Hizmet Sözleşmeli çalışanların temel ücretleri yaptık artırdık denilerek bugüne kadar artırılmamıştır.

İHS'li personelin ücretlerinde en kısa sürede artış yapılmalıdır. 399'lu çalışanların görevde yükselme yönetmeliği değiştirilerek kurumda yükselmelerinin önü kesilmiştir. Bu konuda tüm uyarılarımıza rağmen düzenleme yapılmamıştır

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE