Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru ve Mübaşir alımında KPSS puan şartı açıklandı!

Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru ve Mübaşir alımında KPSS puan şartı açıklandı!

Adalet Bakanlığı kadın erkek toplam da 400 memur alımı gerçekleştirilecek. Yapılacak olan personel alımında değişiklik yapıldı. Buna göre Zabıt Katibi, İnfaz Koruma Memuru ve Mübaşir alımında KPSS puanı şartının kaç olacağı belli oldu.

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne yapılacak olan 400 memur alımında 8 Aralık 2020 Resmi Gazete'de bir değişiklik yapıldığı belirtildi. Yapılan değişiklikle birlikte bazı mezunlara öncelik verildiği ve KPSS puan şartının olduğu adayların dikkatinden kaçmadı.

ÖNCELİK TANINIR

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemede Adalet Bakanlığı'nın memur alımına ilişkin şu ifadeler kaydedildi:

"Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz ve koruma memuru ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken; hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alan mezunlarına öncelik tanınır"

KPSS PUAN ŞARTI

Zabıt Katibi, İKM ve Mübaşir alımında ise başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS'den 70 alması gerektiği "657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre yapılan merkezî sınava girip en az yetmiş puan alanlar arasından..." şeklinde ifade edildi.

Ancak sosyal medya üzerinden paylaşım yapan bazı adaylar puan şartının 60'a indirilmesi gerektiğini söylüyor.

95822.jpg

Adalet Bakanlığı CTE 400 memur alımı başvuruları 11 Aralık tarihinde sona erecek!

KPSS 70 Puan ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 100’ü Kadın (Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için) olmak üzere toplam 400 idare memuru alımı ilanına başvurular 11 Aralık tarihinde sona erecek.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler