Ziraat Mühendisleri Toprakla Buluşmak İstiyor Lakin Atamalardan Ses Yok

Ziraat mühendisleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından 2017 yılında atama müjdesi bekliyorlar. Adayların talebi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2500 kadro talebinin onaylanması yönünde.

Kamu Personelleri 03.03.2017, 09:01 03.03.2017, 09:01
Ziraat Mühendisleri Toprakla Buluşmak İstiyor Lakin Atamalardan Ses Yok

Maliye Bakanlığı’nın atama onaylarını vermesinin ardından MEB, Sağlık Bakanlığı ve Aile Bakanlığı alacakları personel sayılarını açıkladı. Hatta bazı kurumlar tercihleri bile başlatacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığın’dan da atama müjdeleri bekleniyor.

Adaylar sabırsız. Temennimiz Tarım Bakanlığı’nın da bir an önce atama müjdesi hatta takvimi vermesidir. Ziraat mühendislerinin sitemize gönderdiği yazıyı aynen aşağıda yayımlıyoruz.

ZİRAAT MUHENDİSLERİ 1 AYI AŞKIN SÜREDİR MALİYEDE BEKLETİLEN GTHB'NİN 2500 PERSONEL TALEBİNİN BİRAN ÖNCE ONAYLANMASİNİ BEKLİYOR

“40 bin işsizi içinde barındıran 21 branştan oluşan Ziraat Mühendisiyiz. 2016 Mayıs ayında girmiş olduğumuz KPSS den beri hayallerimizle, umutlarımızla 9 ay bekledik. 4 yıllık üniversite hayatına ve üstüne 2 yıl KPSS çalışmasına emek verdik, verdiğimiz emeklerin beklentilerine girdik. Beklentilerimizin en büyük gelişmesi 2017 yılı Ocak ayında Bakanımız Faruk Çelik'in; "Maliyeden asgari 2500 kadro talebimiz var ve bunda ısrarcıyız" demesi oldu. Bu müjdeyi aldıktan sonra beklemek artık eskisi gibi ağır değildi.

Bu müjdeden sonra 1 gün bekledik, 2 gün bekledik, 3 gün bekledik. 1 ay geçti ve biz daha da 2500 personel talebi onaylansın diye bekliyoruz. Biz beklerken yalnız değildik; eğitimimiz için çaba sarf eden ailelerimiz de bekledi, gerçekleştirilmesi planlanan Milli Tarım Projeleri bekledi, desteğimizi isteyen çiftçilerimiz de bekledi. En önemlisi de Topraklarımız bekledi. Ektiğinin bin katını veren, yapılan emekleri nankörlük yapmadan alın terimizle ıslanacak olan topraklar bekledi. Bugün bir gün daha geçti ve bu zincirin içerisinde bulunan bizler hala bekliyoruz. Diğer bakanlıkların birer birer alıma çıktığı şu günlerde bizler maliyeden onay, bakanlıktan alım bekliyoruz. Beklentimizi dile getirmek için her gün sosyal medyadan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ama sesimiz cevapsız kalıyor.

Toprağa destek için alın teri dökmek varken biz 40 Bini aşan işsiz Ziraat mühendisleri olarak diplomalarımızla birlikte evde boş boş oturuyoruz. Toprak sevdalısıyız topraktan yanayız. Bakanımızın talep ettiği 2500 personel alımının Maliyeden bir an önce onaylanmasını bekliyor ve toprakla buluşup mesleğimizi yapmak istiyoruz. REFERANDUM öncesi Maliyeden gelecek onay, sadece 2500 kişiyi değil, 2500 ailenin beklentisine cevap olacak, ilaç olacaktır. Sesimize nefes bulabilmek için Maliyede aylardır bekletilen GTHB'nin 2500 personel talebinin onaylamasını, bu bekleyişin bir an önce bitmesini istiyoruz.”

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (7)
mehmet ali 3 yıl önce
Kamu personeli Allah sizden razi olsun sesimize ses derdimize derman olmaya calistin gercekten perisan durumdayiz artik ne olacaksa olsun da artik onumuzu gorelim
Megmet 3 yıl önce
Hlal olsun sesimizi iyi duymuşsunuz
hilmi 3 yıl önce
toprak mı ? ne toprağı güldürmeyin Allah aşkına bunca yaygara bir koltuk,bir masa,bir pikap ve mevki makam için bunu bakanlıkta biliyor :)
Emmnnpplltt 3 yıl önce
Bu tarz düşünceler olduğu sürece valla bu ülke hayatta kalkınamaz bellidir sen ya sınavdan çok düşük almışsın ya da o saydığın unsurların hepsi için zamanında çok çalışmışsın
Mustafa Otay 3 yıl önce
i̇şsiz ziraat mühendislerinin sesini duyurdugunuz için teşekkürler kamupersoneli
Gözde 3 yıl önce
Sesimize nefes olup yazımızı yayımladığınız için teşekkür ederim...
Deniz Çakmak 3 yıl önce
çok güzel haberiniz tebrik ediyorum lakin niye biz orman mühendislerinin de sesini duyurmuyorsunuz orman ve su işleri bakanlığı ve ona bağlı orman genel müdürlüğü hala bir açıklama yapmadı kadro ile alımlarla ilgili 2016 yılında sadece 10 kadro verildi 2016 mayısta girdik kpss ye hala bekliyoruz 10.000 mezun işsiz orman mühendisleri olarak sesimizin duyulmasını istiyoruz bizlerde...