banner731

Atatürk Üniversitesi Avukat Alım İlanı

Atatürk Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda avukat alımı yapılacağı ifade edildi. Peki başvurular nasıl yapılacak? Haberimizde...

KPSS A Memur Alım İlanları 15.09.2017, 16:15 08.02.2019, 16:40
Atatürk Üniversitesi Avukat Alım İlanı

Atatürk Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Atatürk Üniversitesi kendi bünyesinde görevlendirmek üzere avukat alımı yapacağını ifade etti. 

Söz konusu ilanda 2 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilan hakkında tüm detayları genel şartları ve başvuruların nasıl yapıldığını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları, 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan (Son Başvuru Tarihi İtibariyle Süresi Dolmamış) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekmektedir. 

Ayrıca adayların "Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

Başvuruda bulunacak olan adaylardan Başvuru Formu ( www.atauni.edu.tr adresinden ulaşılabilir.), Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği), Üç adet vesikalık fotoğraf, KPSS (B) sonuç belgesinin barkodlu bilgisayar çıktısı, Özgeçmiş, Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği belgeleri istenmektedir.

Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Atatürk Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından onaylanabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların resmi kurumlar tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adaylar 15 Eylül 2017 tarihi ile 29 Eylül 2017 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapacaklardır. Başvuru sonuçları ise 6 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak ve Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü – VİP Salonunda 16 Ekim 2017 saat 14.00'da sözlü sınav gerçekleştirilecektir.

Yorumlar (0)