22 Şubat 2017 Çarşamba 10:19
BDDK 100 Memur Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile daha önce duyurulan 100 memur personel alınacağı haberini takiben 100 personel alım ilanı yayımladı. İlana başvurular 27 Şubat 2017'de başlayacak. 

Alınacak Personel:

 * Bankalar yeminli murakıp yardımcısı (45)

* Bankacılık uzman yardımcısı (45)

* BDDK uzman yardımcısı 10

BDDK Memur Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

* BDDK memur personel alımına başvuracak adayların; T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerliğini yapmış, muaf ya da ertelenmiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel akıl sağlığı olmamak, güvenlik soruşturması ve artşiv araştırması olumlu olmak gibi genel şartları ve pozisyonlara göre istenilen özel şartları taşımaları gerekiyor.

ÖZEL ŞARTLAR:

 Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için; üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği

Bankacılık uzman yardımcısı (hukuk alanı) için; en az dört yıllık fakülte ve yüksekokulların hukuk
 

Bankacılık uzman yardımcısı (bilişim alanı) için; üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar

BDDK uzman yardımcısı için [Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Müdürlüklerde (İdari İşler, Mali İşler, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Kurul İşleri ve Kararlar Müdürlükleri) görevlendirilecektir]; üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakültelerine bağlı bölümler ile istatistik ve endüstri mühendisliği, bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olmak

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

* BDDK memur personel alım ilanı başvuruları 27 Şubat 2017'de başlayacak ve 10 Mart 2017 16.00'da sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları, Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) bulunan "Başvuru Formu"nun doldurulması suretiyle elektronik ortamda alınacak.

Başvuru Sonuçları Nerede Açıklanacak?

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi kurumun resmi internet sitesinde yayımlanacak.

Sınav Süreci:

Yazılı sınav aşamasında, her sınav konusu veya grubu 100 üzerinden değerlendirilir ve başarılı sayılabilmek için her sınav konusundan veya grubundan en az 60 puan alınması ve sınav ortalamasının en az 70 puan olması gerekir. Yazılı sınav sonucunda 70 puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak açıktan atama izni verilen kadronun dört katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

 Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, sınav ortalamasının en az 70 puan olması gerekir. 

Giriş sınavının yazılı ve sözlü aşamasında başarılı olan adayların, yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle giriş sınavı başarı puanı tespit edilir. 

Son Güncelleme: 04.02.2019 14:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.