Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 82 Göç Uzman Yardımcısı Alacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yayımladığı ilanlar ile 82 göç uzman yardımcısı personel alımı yapacağını duyurdu.

KPSS A Memur Alım İlanları 29.06.2016, 01:12 29.01.2019, 23:09
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 82 Göç Uzman Yardımcısı Alacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile 2 ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanlarda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 71 il göç uzman yuardımcısı ve 11 göç uzman yardımcısı personel alımı yapacağını belirtti.  

Yayımlanan ilanlara başvuru yapacak olan adaylar 11 Temmuz 2016 tarihinde başvuru işlemlerine başyacaklar. Ayrıca göç uzmanı yardımcısı personel alımı ilanına başvurular 17 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecektir. İlanların detayları ise şöyle;

71 İl Göç Uzman Yardımcısı Personel Alımı 

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (71) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan İl Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca İl Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile İl Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Yıldırım Beyazıt Üniversitesine yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

11 Göç Uzman Yardımcısı Alımı 

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (11) adet Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Yıldırım Beyazıt Üniversitesine yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Yorumlar (0)