İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alımı İçin İlan Yayımladı

İçişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi imternet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile 100 kaymakam adayı alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

KPSS A Memur Alım İlanları 27.06.2018, 00:30 12.02.2019, 20:26
İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alımı İçin İlan Yayımladı

İçişleri Bakanlığı ı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 (yüz) kaymakam adayı alınacağını ilan etti. Bakanlık tarafından yayımlanan Kaymakam adayı alım ilanına başvuru koşulları, başvuru süreci ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KAYMAKAM ALIM İLANI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 100 Kaymakam adayı alım ilanına başvuru yapacak adayların, yayımlanan ilan metninde adaylara ilan edilen başvuru koşullarını sağlamaları isteniyor. 

Bu başvuru koşulları arasında, ''Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak. 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A ile 657 sayılı DMK’nın 48/A maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak. 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar). Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.'' koşulları yer alıyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan ile adaylara duyurulan 100 kaymakam adayı alım ilanına başvurular 5 Temmuz tarihinde başlayacak ve 12 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Başvuruda bulunacak adaylar öncelikle ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvurularını  yapacaklar ardından e sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınav Ücreti; İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde sınav ücretinin yatırılmasına ilişkin şu açıklamalarda bulunuldu. 

''Sınava girecek adaylar 05-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 180,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı sorumlu olmayacaktır. Fazla ya da yersiz ödeme yapan kişilere herhangi bir iade yapılmayacaktır.''

Yorumlar (4)
Salih taş 1 yıl önce
35 yaş sınırı kalksın hak eden sınavı kazansın..
Nurten 1 yıl önce
35 yaşından büyükseniz kaymakam olamazsınız.
Dünyanın neresinde var bu saçma sapan uygulama bizden başka
Imam hatipli 1 yıl önce
Katsayi engeli yuzunden okulu geç bitirdik simdide 35 yaş engeli
Taner 1 yıl önce
Arkadaşlar sakın Çevre mühendizliğini okumayın hiç birşeye yaramıyor