Maliye Bakanlığı 1000 Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı DPB'de Yayımlandı

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanan Gelir Uzman Yardımcısı alımlarına dair ilan Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Söz konusu ilan metnini siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

KPSS A Memur Alım İlanları 18.06.2018, 20:24 18.06.2018, 20:38
Maliye Bakanlığı 1000 Gelir Uzman Yardımcısı Alım İlanı DPB'de Yayımlandı

Maliye Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere alımı yapılacağı Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanan Gelir Uzman Yardımcısı alım ilanı yayımlandı. 

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan ilana dair detaylar şu şekilde,

KADRO DETAYLARI

DPB'de yayımlanan ilan metnine göre 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Alım yapılacak şehirler ve ilçelere dair kontenjanlar şu şekilde, Alımlar, Adana, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak şehirlerine yapılacak. 

Tercihlere Yönelik Adaylara Uyarı; Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebileceklerdir. Tercih edilen bu ilin ilçelerine de atama yapılacağı belirlenmişse adaylar atanmak istedikleri ilçeleri öncelik sırasına göre başvuru formunda belirteceklerdir. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir.

KPSS Koşulu; Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 5 (beş) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS (A) P48 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 5 (beş) katı aday giriş sınavına çağrılacaktır. KPSS (A) P48 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Maliye Bakanlığı 1000 Gelir Uzman Yardımcısı alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak, 01.01.2018 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 ve 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Gelir Uzman Yardımcısı sınavı için başvuru yapacak adaylar başvurularını 3 Temmuz ile 26 Temmuz arasında yapacaklardır. İlana başvurular http://sinav.gib.gov.tr adresindeki Online Sınav Sistemi kayıt olmak ve sistemde yer alan sınav başvuru formunun elektronik ortamda doldurulması şeklinde yapılacaktır. 

Devlet Personel Başkanlığı'nca yayımlanan ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Salih 1 yıl önce
35 yaş sınırı kalksın