Orman Bakanlığı Memur Alım İlanına Başvurular Başlıyor!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını açıklamıştı. Söz konusu ilana başvuru süreci başlıyor. Detaylar haberimizde...

KPSS A Memur Alım İlanları 20.08.2017, 18:55 07.02.2019, 18:20
Orman Bakanlığı Memur Alım İlanına Başvurular Başlıyor!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere memur alımı yapacağını açıklamıştı. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvuru süreci başlıyor. İşte detaylar,

ALIM YAPILACAK KADROLAR

* Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı 

GENEL ŞARTLAR

* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, 

* En az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının “İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Fransızca Mütercim Tercümanlık” bölümlerinden mezun olmak. 

* T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden asgari 80 puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; öğrenim dalları itibariyle alınacak Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek.

* Sınav tarihine kadar geçerliğe sahip Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) (İngilizce) ve Fransızca dillerinden en az (A) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

* Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, 

* Erkek adaylar için başvuru ve sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak şartlarını taşımaları gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

* Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanına başvurular www.ormansu.gov.tr internet adresinden 11 Eylül 2017'ye kadar yapılabilecektir.

Yorumlar (0)