Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS Puanı İle Memur Alımı Başvurularında Son Gün !

Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS puanı ile memur alımı yapıyor. Söz konusu ilana başvurular bugün sona eriyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? Haberimizde...

KPSS A Memur Alım İlanları 11.09.2017, 08:54 08.02.2019, 16:20
Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS Puanı İle Memur Alımı Başvurularında Son Gün !

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 3 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosu için atama yapılmak üzere yarışma sınavı yapılacak. Söz konusu sınava başvurular bugün sona eriyor. Kamupersoneli.net olarak başvuruların nasıl yapılacağını ve genel şartların neler olduğunu ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

* (İngilizce) Mütercim Tercümanlık bölümü mezunlarından 2 (İki), (Fransızca) Mütercim Tercümanlık Bölümü Mezunlarından 1 (Bir) kişi olmak üzere toplam 3 (Üç) Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu sınav ilanına;" 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, En az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının “İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Fransızca Mütercim Tercümanlık” bölümlerinden mezun olmak, T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden asgari 80 puan almış olmak, Sınav tarihine kadar geçerliğe sahip Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) (İngilizce) ve Fransızca dillerinden en az (A) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için başvuru ve sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak" şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Orman Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını bugün mesai saati bitimine kadar www.ormansu.gov.tr web adresi üzerinden yapacaklardır.

Yorumlar (0)