Rekabet Kurumu Başkanlığı Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Rekabet Kurumu Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile sınav esasına dayalı olmak üzere uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Peki personel alım ilanına kimler başvurabilir? Haberimizde...

Rekabet Kurumu Başkanlığı Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile giriş sınavı sonucunda, Rekabet Uzman Yardımcıları alınacağı duyuruldu. İlana başvurular, 1 Ağustos 2017'de başladı ve 22 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek.

Rekabet Kurumu Personel Alım İlanına Kimler Başvurabilir?

Sınava katılacak olan adayların;

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları

* 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları

* Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları

* Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması

* Son başvuru tarihi itibariyle 2017 Kamu Personel Seçme Sınavından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (360) kişi içerisinde bulunmaları

 b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (120 ) kişi içerisinde bulunmaları

c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (85) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmaları gerekmektedir. 

Personel Alım Sınavı Süreci

Yazılı Sınav: Sınav 16.09.2017 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Sınav yeri, saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Kurum internet sitesinde ilan edilecek.

Sözlü Sınav: Sınav komisyonu başkanı ve üyeleri tarafından, Yönetmelikte belirlenen kriterlere göre her adaya 100 tam puan üzerinden ayrı ayrı puan verilir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Komisyon Başkan ve Üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması şarttır.

Başvurular Nereden ve Ne Zaman Yapılacak?

Sınava katılmak isteyen adaylar 1 Ağustos- 22 Ağustos 2017 tarihleri arasında www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak doldurarak başvuru yapabilecekler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 00:11
YORUM EKLE